Територію історичного центру Одеси, яка потрапила до спадщини ЮНЕСКО, розширять

Межі історичного центру Одеси, який включили до списку ЮНЕСКО у січні 2023 року, розширять. 

Як повідомляє Одеська міська рада, після консультацій з національними та іноземними експертами були підготовлені текстові та графічні матеріали щодо розширення об’єкта всесвітньої спадщини та його буферної зони.

Пропозиції міської ради в кінці травня були направлені до Міністерства культури та інформаційної політики України, де вони розглядалися на засіданні Науково-методичної ради. Рада рекомендувала збільшити територію об’єкта всесвітньої спадщини до вулиці Успенської на півдні, до вулиць Ковальської і Торгової на заході та до Лідерсовського бульвару на сході.

Карта з оновленими межами історичного центру Одеси в ЮНЕСКО. Фото: Одеська міська рада

Інша центральна частина міста разом з портом і Французьким бульваром пропонується як буферна зона.

Зазначимо, що раніше Науково-методична рада з питань охорони культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України вирішила виключити одеський порт із всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

 

Читайте також:

“Одеса своїми руками”: українські та німецькі архітектори запропонували новий тип забудови міста – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ

В Одесі оголосили переможців конкурсу з реконструкції Театральної площі: жоден проєкт не втілять – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, КиївBilodid Landscape показали проєкт реконструкції Театральної площі в Одесі – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ