“Терпець увірвався”: в Одесі третій тиждень тривають мітинги проти марнотратства бюджетних грошей

Біля стін одеської мерії третій тиждень поспіль збираються небайдужі одесити на мирні протести. Основною вимогою є спрямувати кошти на потреби армії, замість 100 мільйонного ремонту суду, Театру юного глядача, тротуарної плитки тощо.

Про це повідомляють журналісти Новини.LIVE.

За три три тижні активних протестів з боку мерії немає жодної реакції. Натомість мітингивульники не збираються зупинятися, допоки їх не почують.

Мітинг біля мерії Одеси

“У нас не можуть змінитися вимоги, адже це вимоги притомного українця: припиніть витрачати кошти на те, що зараз не потрібно. Ми ж дійсно можемо зараз вижити й без нових дерев або фасадів. У нас по 20-30 років фасади нікого не хвилювали, і тільки зараз ми бачимо, що під час війни стали витрачати на це величезні кошти”, — сказала волонтерка Катерина Ножевнікова.

Мітинг біля мерії Одеси

Відліковою точкою в обуренні місцян можна вважати оголошений Управлінням капітального будівництва Одеської міської ради тендер на ремонт будівлі Київського суду за 106 млн гривень.

Оголошений тендер у системі публічних закупівель Prozorro. Фото: скриншот

Щоправда, спочатку бюджетна комісія вносила в проєкт геть іншу суму – 10 млн. Вже під час голосування за проєкт у сесійній залі сума виросла в десять разів, і більшість депутатів ствердно проголосували за виділення фінансування.

Тим часом голова Одеської ОВА став на сторону громади та звернувся до мера Геннадія Труханова скасувати тендери на ремонти та озеленення міста.

Звернення Кіпера до Геннадія Труханова. Фото: Одеська ОВА

“Прошу ініціювати перегляд цих питань та особисто глибше вивчити матеріали закупівель та ухвалити рішення щодо доцільності витрати бюджетних коштів на ці цілі”, — пише Кіпер.

Також це стосується й вже другого тендеру від “Міськзелентресту” щодо закупівель вічнозелених насаджень. На порталі відкритого аукціону зазначено, що на квіти та ялинки комунальники готові витратити 6 мільйонів гривень.

 

 

Читайте також:

В Києві оголошено повторний тендер на придбання тролейбусів на 50 млн євро

На Київщині перевірять всі тендери й закупівлі з відбудови

Скандальні тендери: прибирання зачиненого аеропорту, шкільні мати, флагшток за 5 млн гривень