Теракотова система Nave охолоджує повітря у приміщенні без використання електрики

Ізраїльська дизайнерка Яель Іссахаров презентує концепт установки Nave, виготовленої з теракотової плитки, що у поєднанні з потоком води забезпечує прохолоду в приміщеннях.

Процес охолодження починається тоді, коли у порожнині конструкції потрапляє вода. Вона проходить через гігроскопічні стінки матеріалу і перетворюється на водяну пару під дією тепла повітря. Завдяки цьому тепло поглинається, охолоджуючи воду, матеріал і, відповідно, повітря в кімнаті, пише Designboom.

Nave у вигляді настінної перегородки. Фото: Holon Institute of Technology

Nave працює без використання електрики, однак її налаштування можна змінювати, зокрема, встановлювати необхідні температурні показники чи показники вологості у приміщенні. Роботу системи кондиціювання можна призупинити або вимкнути будь-коли. 

Ця установка адаптивна, модульна, нею можна доповнити будь-який інтер’єр. Її дизайн апелює до арабських архітектурних традицій й відбивається у використанні місцевих матеріалів і традиційних орнаментів. 

Nave виготовлена із місцевих матеріалів. Фото: Holon Institute of Technology

Під час розробки концепту нової системи кондиціювання Яель Іссахаров надихалась роботами єгипетського архітектора Хасана Фатхі та палестинською джарі – традиційною теракотовою ємністю, яку підвішують до стелі та використовують для охолодження питної води.

Nave у вигляді настінної плитки. Фото: Holon Institute of Technology

Nave у вигляді тотему. Фото: Holon Institute of Technology

Nave доступна у трьох варіантах: настінна плитка, перегородка та тотем. Усі керамічні корпуси складаються з місцевої теракоти, залитої у гіпсові форми й виготовленої методом шлікерного лиття. Спеціальна формула контролює процеси оптимізації температури, споживання води та вологості, а також запобігає розвитку цвілі. З’єднується конструкція завдяки гнучким деталям з переробленої гуми.

 

 

Читайте також

Учасники французького аукціону сприйняли вазу за артефакт й підняли її ціну у 4000 разів

Барселона використає енергію від гальм потягів метро для зарядки електрокарів

У США розробили скло для фасадів, що не завдасть шкоди птахам