Тепла атмосфера зимової вечірки на лютневому зібранні членів УАМ «Меблевик Party»

Саме тепла, невимушена, партнерсько-нетворкінгова, в міру ділова, в міру відпочивальна атмосфера панувала на лютневому корпоративному зібранні членів УАМ «Меблевик Party». Вечірка, локацією якої цього разу був обраний UBI Conference Hall, попри певні погодні незручності, видалася багатолюдною, представницькою, як завжди,зі змістовним програмним наповненням.

Будь-який корпоративний захід, який проводиться в кінці чи на початку року, зазвичай серед іншого має на меті підведення підсумку зробленого й вийзначення курсу розвитку на наступний рік. Це справа очільника організації. Тож розпочав ділову частину зібрання президент УАМ Володимир Патіс, який, оперуючи промовистою статистикою, доповів членам УАМ, що вже досягнуто галуззю й Асоціацією, й анонсував вектори розвитку організації у нинішньому році.

 

Виступ Президента УАМ Володимира Патіса

Досягнення галузі та вектори розвитку УАМ

Володимир Патіс, президент УАМ

Якщо говорити про галузеві показники, то нині українські меблі експортуються в 119 країн. Обсяг меблевого експорту щорічно демонструє зростання – в середньому на 13 відсотків (кращі показники хіба що в ІТ-ників). Найбільше експортуємо до Польщі та Німеччини, але поки що це реекспортні продажі, тож завдання українських експортерів – прагнути і вчитися продавати свою продукцію напряму, а не через зарубіжних посередників, втрачаючи при цьому частину прибутку. Найбільша частка експортованих українських меблів – корпусні меблі, але, як наголосив Володимир Патіс, починає стрімко зростати попит на мʼякі меблі, і цією ситуацією гріх не скористатися повною мірою. І загалом, зарубіжні аналітики й прогнозисти запевняють, що обсяги продажів меблів у світі щорічно зростають, і ця тенденція продовжуватиметься.

Суттєвим є й показник співвідношення «експорт-імпорт»: Україна більше меблів експортує, ніж закуповує за кордоном.

Експортні успіхи членів УАМ не в останню чергу досягнуті тісною співпрацею з такими партнерами як Державна установа «Офіс з просування експорту України» (її представники були серед почесних гостей лютневого зібрання меблярської спільноти),  американська Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та цілим рядом інших. Першим вагомим, проривним експортним досягненням УАМ, про яке розповідалося вже не раз, була участь в урядовій торговій місії до Ізраїлю, яка широко відкрила для українських меблярів ізраїльський ринок: за пару років експорт меблів до цієї країни зріс у сім (!) разів.

Фото надано Українською Асоціацією Меблевиків

Не забуваючи про важливість розвитку внутрішнього ринку, Українська Асоціація Меблевиків все ж особливу увагу приділяє експортним стратегіям,  розуміючи, що меблевиробні компанії, які досягають експортного потенціалу, апріорі будуть успішними й на внутрішньому ринку: експортні досягнення вдосконалюють і внутрішній ринок – такий взаємозвʼязок.

 

Виступ Оксани Донської, члена Правління УАМ

Анонс виставки FUBE – 2021

Якщо говорити про рік нинішній, то головною його подією для УАМ та і всієї вітчизняної меблевої галузі має стати довгоочікувана квітнева виставка «Furniture of Ukraine Business Expo», що буде першою в Україні міжнародною меблевою В2В-виставкою. Ясна річ, організатори «Меблевик Party» не могли програмою заходу обминути цю тему, яка, до речі, повною мірою вписується в контекст експортних стратегій, про які так багато говорилося цього вечора, бо основна її мета – міжнародне утвердження бренду «FURNITURE OF UKRAINE» та виведення експорту українських меблів на новий якісний та кількісний рівень. Фактично її покликання  – взяти на себе роль менеджера всього українського меблярства.

Оксана Донська, член Правління УАМ

Докладну інсайдерську  інформацію про такий потужний для галузі захід, як виставка FUBE-2021, та про стан її підготовки надала Оксана Донська, яка є її УАМівським куратором, адже меблева асоціація є співзасновником та співорганізатором виставки.

До заключної фази добігає клопітка робота залучення до участі у виставці зарубіжних та вітчизняних баєрів (нині вже дали гарантовану згоду на приїзд на виставку майже півтори тисячі баєрів із пʼятдесяти країн). Вперше в практиці українського виставкового бізнесу участь зарубіжних баєрів у виставці FUBE-2021 буде для них безкоштовною: їм організатори виставки оплачують дорогу й проживання в Україні. Міжнародна група підготовки, яку очолює Оксана Донська, за підтримки Програми USIAD залучає до виставки й зарубіжних консультантів.

Фото надано Українською Асоціацією Меблевиків

Днями запрацює онлайн-платформа виставки. На ній учасники виставки та ті, хто зацікавиться їхніми продуктами, матимуть змогу заздалегідь законтактувати й домовитися про майбутні перемовини під час виставки. Два тижні після виставки ще можна буде використовувати цю платформу для комунікацій.

 

Урочистий вступ нових компаній до лав УАМ

Про успішність й авторитетність Української Асоціації Меблевиків переконливо свідчить і регулярне збільшення чисельності її членів. Такі зібрання як «Меблевик Party» – влучна нагода продемонструвати це й додати урочистості процедурі прийому в члени УАМ. Цього разу Українська Асоціація Меблевиків поповнилася одразу 32 новими членами (всього 257). Володимир Патіс підтвердив: «Чим більше нас, тим більше в УАМ можливостей і тим більше  у кожного з нас можливостей використовувати ці можливості».

 

Speed-dating дизайнерів з меблевиками

Уже звичним для подібних корпоративних зібрань є знайомства дизайнерів із меблевиробниками, які в програмі вечора зазначені як Speed-dating. Мета все та ж: сприяти колаборації  дизайнерів та меблярів для створення спільних креативних проектів, які виведуть українське меблярство на широкий шлях світового визнання. Цього разу до заходу було залучено двадцять дизайнерів, значна частина яких – молоді випускники Європейської школи дизайну. Це підтвердження того, що Меморандум про співпрацю між УАМ та EDS вже наповнюється реальним змістом. У рамках цього заходу відбулися й В2В-зустрічі з байєром французької компанії «Alsapan».

Фото надано Українською Асоціацією Меблевиків

Фото надано Українською Асоціацією Меблевиків

Оголошення результатів конкурсу «Меблевик року» та нагородження переможців:

Вечірка стала логічною нагодою оголосити результати конкурсу «Меблевик року» й урочисто нагородити переможців і призерів:

  • У номінації «Компанія року» кращими визнані компанії: ТОВ «Фабрика «BASSA» (малий бізнес), «Маркетліс» та «TERMOPAL» (середній бізнес), «ВіЯр» (великий бізнес).   
  • У номінації «Надійний партнер року» в трійці кращих наступні компанії: «ISTO Architecture» – 1 місце, «ВіЯр» – 2 місце, «АГТ плюс» – 3 місце.
  • У номінації «Меблевий шедевр року» 1 місце виборола компанія «VERDI» (диван «КАМНІ»), 2 і 3 місце отримало ТОВ «Фабрика «BASSA» (кухня MAZANKA і кухня Blue Terracotta).
  • У номінації «Серійний меблевий шедевр року» місця розподілилися наступним чином: 1 місце – авторська колекція Леоніда Співакова та Юрія Ринтовта ORGANiC collection,  робочий стіл Oregano;  2 місце виборов стiл Basil із тієї ж колекції; 3 місце у «Atelier LILU» – колекція дитячих меблів Elephant.
  • У номінації «Проєкт року» 1 місце у компанії «VERDI» – проект ZMIST BAR, 2 місце у ТОВ «Неокон» – проєкт Hey! Joy Тoy store, 3 місце у компанії  «Vema Kids» – інклюзивний дитячий центр.
  • Нагородження переможців. Фото надано Українською Асоціацією Меблевиків

Додамо лише, що організатори конкурсу й члени авторитетного журі, вітаючи учасників і переможців, висловили сподівання, що наступний конкурс стане не менш вагомим за рівнем представлених продуктів вітчизняного меблярства, а й масштабнішим за кількістю компаній-учасниць.

Нагородження переможців. Фото надано Українською Асоціацією Меблевиків

Нагородження переможців. Фото надано Українською Асоціацією Меблевиків

Нагородження переможців. Фото надано Українською Асоціацією Меблевиків

Сила Асоціації та її результативність в проактивності її членів

Зокрема вона стосується й партнерської підтримки проведення корпоративних заходів. Уже склалася «команда» компаній, які регулярно пыдтримують заходи УАМ. Серед них і компанія «Adler Lacke Україна», яка стала головним партнером лютневої вечірки УАМ, компанія Сергія Стаховського «Stakhovsky Wines», яка вперше стала спонсором, а також компанії «Kleiberit», «Vector», «Luxeform», «Неокон», «ВіЯр», дика вода ТМ «Крайна», медіа-партнери: видання «PRAGMATIKA» та «Дім і інтерʼєр».

«Stakhovsky Wines», спонсор лютневої вечірки УАМ

Текст надано Українською Асоціацією Меблевиків