“Така стратегія була хибною в багатьох країнах”. Французький архітектор про тимчасове модульне житло 

/ Архітектура /

Експерт вважає, що Україні слід здійснювати реновацію промислових будівель і перевтілювати їх в житлові простори, а не облаштовувати тимчасові модульні рішення. 

Про це розповів президент Асоціації архітектури Франції Мартін Дюплантіер медіа Тvoemisto.tv. 

“Думаю, така стратегія (ред. – зведення тимчасового житла) була хибною в багатьох країнах. Як-от у Франції з 1945 до 1960 року. Ми створили житловий ансамбль, який досі залишається великою проблемою. Тому термінове житло є тим, з чим дуже важко дати раду. Я б сказав, що одним із рішень мало б стати зведення нормального житла, адже частина людей, які переїхали зі сходу України до Львова, залишаться тут і після війни, кількість населення зросте”, – зауважує Дюплантіер.

Владі Львова він радить не акцентуватись на облаштуванні тимчасового модульного житла для тих, хто втратив свої будинки, а краще здійснювати реновацію у промислових пустих спорудах, аби термінового поселити там людей. Це, на думку експерта, допоможе зекономити кошти для зведення постійних помешкань. 

Президент Асоціації архітектури Франції Мартін Дюплантіер. Фото: Тvoemisto.tv

“Потрібно брати до уваги наявні будинки, напівпромислові споруди, щоби за можливості здійснити їх реновацію або якось обладнати деякі з них під тимчасове житло. Це дешевше і це не створює проблем. Якщо ми здійснимо їх реновацію, через два-три роки вони будуть чогось варті. Але встановлення prefab-модулів один над другим буде неправильним рішенням, бо це не створить комфорту для проживання і буде марною витратою ресурсів”, – підсумував французький архітектор.

 

Джерело фото на головній: В’ячеслав Чаус / Facebook

 

 

Читайте також

Модульні будиночки у Бучі підключили до водопостачання та водовідведення

На Чернігівщині встановлюють перше модульне містечко

“Це недоцільно”. Мер Харкова проти зведення тимчасового житла для переселенців