“Так”. Труханов відповів, чи підтримує ідею перенести пам’ятник Катерині ІІ з центру Одеси

/ Україна /

Мер міста згадав, що раніше на місці скульптури стояв фонтан.

Про це йшлося в інтерв’ю з очільником Одеси, яке опублікувало LB.ua.

Геннадій Труханов ствердно відповів на запитання шеф-редакторки видання Соні Кошкіної про підтримку ідеї прибрати Катерину II з постаменту в центрі Одеси і перенести кудись у спеціально створене місце, а замість неї поставити щось нове чи лишити пусте місце.

Також очільник Одеси так пояснив своє нещодавнє інтерв’ю італійському медіа, яке наробило чимало шуму в Україні:

“Щодо Катерини, як називають цей пам’ятник, дійсно, в інтерв’ю Corriere della Sera мені ставили це питання. Але там знову ж вирвана фраза з контексту, що “Труханов проти знесення”. Так це пролунало у версії італійської газети. Насправді я сказав, що проти знесення… А далі йшло – проти варварського знесення пам’ятника. 

Розбивати його кувалдою або зносити його, як від мене вимагають деякі політики або суспільні організації, я не буду. З цього взято фразу “Я проти знесення”. Але є велика різниця. Я проти саме варварського знесення – не буду діяти, як вандали”.

Пам’ятник Катерині ІІ та її сподвижникам просять демонтувати майже з моменту його встановлення. Фото: відкриті джерела

Посадовець вкотре висловився, що разом зі своєю командую пропонує облаштувати парк радянського та імперського періодів, куди б можна було перенести декомунізовані скульптури. На заклик Кошкіної прибрати пам’ятник Катерині ІІ, Труханов згадав, що раніше на її місці стояв фонтан:

“У 1873 році, здається, якщо мені не зраджує пам’ять, на цьому місці був один з найбільших і найкрасивіших фонтанів у місті”.

Також мер Одеси розповів, що нині працює спеціальна топонімічна комісія, що вже розглянула 200 вулиць, які необхідно перейменувати. “Це не повний перелік цих вулиць, їх набагато більше. Але робота триває”, – додав політик. 

 

 

Читайте також

Петиція про демонтаж пам’ятника Катерині ІІ в Одесі зібрала необхідні 25 тисяч підписів

Зеленський відповів на петиції, у яких вимагають знести пам’ятник Катерині ІІ в Одесі

На залізничному вокзалі Одеси радянську символіку заховали за українським гербом