“Сила трансформації” у новій колекції AW23 українського бренду одягу DZHUS

Український бренд DZHUS презентував нову колекцію багатофункціонального одягу зі складним кроєм під назвою "TRANSIT" на Берлінському тижні моди.

DZHUS – це український концептуальний бренд, відомий своїм багатофункціональним та екологічним одягом. Головна дизайнерка, Ірина Джус, допомагає мінімізувати кількість покупок та створити універсальний гардероб із декількох позицій, які можна трансформувати.

Фото: DZHUS

Колекцію осінь-зима 2023 під назвою “ТРАНЗИТ” було розроблено як данину кардинальним змінам, з якими зіткнулися всі українці в обставинах, на які вони не могли вплинути.

Фото: DZHUS

“Війна розділила життя кожного з нас на ‘до’ і ‘після’. Думаючи про своїх співвітчизників, які, втративши все, мусили прийняти нові іпостасі власного буття, я прагну в символічний спосіб оспівати цих супергероїв і їхню невідворотну зміну”, — ділиться дизайнерка Ірина Джус.

Лінійка осінь-зима 2023 складається з архітектурних гнучких силуетів: штани перетворюються у сукні та піджаки, пальто стають комбінезонами, рукави модифікуються у капюшони. Багато елементів перетворюються у сумки, капелюхи та навіть прикраси.

Фото: DZHUS

Ірина Джус використала фактурні бавовну та трикотаж, прозору віскозу та гофрований матеріал, тоді як обробка з потертою поверхнею підсилює драматичний ефект. Більшість дизайнів з кишенями й сумками втілюють алегорію процесу евакуації, через який пройшли мільйони, беручи з собою лише те, що могли нести.

“Часто люди надавали перевагу дрібничкам з особистим значенням, це так розчулює…” — ділиться Ірина.

Фото: DZHUS

В деяких образах пропонується перетворення утилітарного унісекс-луку на тендітний жіночий образ і навпаки. Це алюзія на неминучу зміну особистості під впливом форс-мажорних обставин.

Ключовим елементом колекції є комбінезон в стилі бронижилета, що перетворюється у пальто з напівпрозорою відлогою, відсилаючи нас до ангела-захисника незламної нації.

Фото: DZHUS

Нагадаємо, бренд DZHUS також представлений на просторово-часовій інсталяції CONTINUUM на Milan Design Week 2023.

 

 

Читайте також:

Українська архітекторка Ольга Богданова увійшла до складу журі конкурсу Dezeen Awards

Проєкт реконструкції школи для українських дітей у передмісті Варшави від ZIKZAK Architects

YOD Group відкрили ресторан в Opus Tower у Дубаї