Про це повідомляє видання Dezeen.
За словами архітекторів і дизайнерів, перехід на відновлювані джерела енергії має прискоритися саме на тлі війни в Україні. Це пов’язано з тим, що великі західні країни, включно з Великобританією та ЄС, погодилися поступово припинити використання російської нафти та газу як запобіжний захід політиці путіна.
Тепер перед урядом постало нове питання: Яким чином заповнити дефіцит, особливо з огляду на те, що тарифи на нафту та газ вже сягнули рекордних показників?

Сонячні батареї – альтернативна викопним енергоносіям. Фото: dezeen.com
“Настав вирішальний момент, коли наше суспільство повинне переходити на більш безпечний шлях”, – стверджує архітектор Майкл Полін, який є одним із засновників кліматичної групи Architects Declare.
Він вважає, що уряди у довгостроковій перспективі мають замінити викопне паливо на відновлювані джерела енергії, зокрема на сонячні та вітрові енергоносії. Також, за його словами, у короткостроковій перспективі варто скоротити споживання енергії шляхом утеплення будинків та збільшення їхньої енергоефективності.
“Я б негайно припинив викиди вуглецю у повітря і спрямував ці кошти на утеплення житла та облаштування сонячних батарей”, – додає дизайнер Лавгроув.
Варто зазначити, що приклад для наслідування вже є – це країни Скандинавії. Унаслідок переходу від традиційних до альтернативних енергоносіїв платіжні рахунки населення скоротились майже до нуля.

Утеплення будівель дає можливість зекономити на витратах електроенергії. Фото: pbctoday.co.uk
Співзасновник Snøhetta Торсен також стверджує, що великі експортери нафти та газу, такі як Норвегія, що отримують прибуток від рекордних цін, повинні направити ці кошти на збільшення своїх відновлюваних потужностей.
“Якщо такі країни, як Норвегія, витрачатимуть прибутки з видобування палива на прискорення переходу на відновлювані джерела енергії, ми зможемо побачити позитивні зміни у сфері енергетичної галузі”, – сказав він.
Варто зазначити, Німеччина та Норвегія вже почали працювати над проєктом створення водневого трубопроводу, який з’єднає дві країни, щоб зменшити залежність Європи від російських енергоносіїв.
Читайте також
Як світова мистецька спільнота підтримує Україну: 10 ініціатив
Київ став “почесним громадянином” Парижа – вперше такий статус надали місту
Українські студенти-архітектори зможуть продовжити навчання у європейських вишах