Супутниковий інтернет Starlink доступний в Україні — Ілон Маск

/ Події /

Власник компанії SpaceX заявив, що забезпечить Україну терміналами Starlink, які дають можливість доступу до швидкісного супутникового інтернету.

Таку відповідь надав Ілон Маск у твіттері на заклик міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова про запуск інноваційної технології у період війни. 

“Сервіс Starlink тепер доступний в Україні. Більше терміналів наразі в дорозі”, – йдеться у його повідомленні. 

Нині Starlink використовують як глобальну систему супутників, що надає доступ до широкосмугового інтернету. Заявку на його підключення вже подали близько 750 тис. жителів США, Канади, Австралії, Нової Зеландії 10 країн Північної Європи, включно із Великою Британією.

Інноваційна система дозволяє надати користувачам швидкість завантаження від 150 до 500 Мбіт/сек. До слова, середня швидкість інтернету, зокрема доступу до мережі через Wi-Fi, в Україні у 2021 році склала 25,26 Мбіт/с. Приблизно таку ж швидкість при підключенні Starlink матимуть користувачі, що користуються лише мобільним інтернетом.

Під час першої фази запуску супутників Starlink на 72 орбітах у першій орбітальній оболонці компанія SpaceX вже розмістила майже 1600 своїх супутників на висоті близько 550 км над поверхнею Землі. Фото: flickr

Ймовірно, можливість підключення та обладнання Starlink в Україні допоможуть мешканцям багатьох регіонів, які залишились без доступу до мережі, пише НВ.

Зокрема, високошвидкісне підключення наразі може використовуватися у військових цілях. Відомо, що українська армія використовує супутниковий зв’язок для комунікації у важкодоступних місцях. За допомогою Starlink цей процес може значно покращитись. 

“Працює майже як наш спецзв’язок. Starlink можна буде використовувати в цивільних та військових цілях”, – так відреагували на заяву Маска у Держспецзв’язку України.

У майбутньому компанія SpaceX хоче покрити своєю мережею всі важкодоступні регіони Землі, де немає високошвидкісного з’єднання. 

 

Читайте також

Українці за майже добу зібрали 200 млн грн для ЗСУ завдяки “єПідтримці”

На Подолі у Києві під час військових дій зносять історичну будівлю

У самісінькому центрі Лондона археологи виявили стародавню римську мозаїку