Сухий струмок та фонтан з туманом: як у сучасних ЖК облаштовують благоустрій територій

У ЖК "Файна Таун" відкрили зону променади з сухим струмом і фонтаном з туманом - це перший подібний проєкт благоустрою в Україні.

“Містяни звикли оцінювати міський простір за критеріями безпеки, доступності, вандалостійкості, зрозумілості користувачу.  Тому відкриття кожної нової незвичної зони благоустрою часто сприймається неоднозначно”, – розповідає архітекторка, керівниця відділу ландшафтної архітектури й урбан дизайну Archimatika Анна Корнілова.

Фото: Павло Лутов, pasha_lutov

За задумом променада Файна Таун має різні за функцією та характером використання зони – площа з лежаками для споглядання заходу сонця довкола пагорбу, великий дитячий майданчик для малечі, зона з квітучими деревами та невеликими майданчиками з лавами в озеленені, відкрита площа з вуличними столами та лавами для спілкування мешканців комплексу. 

Фото: Павло Лутов, pasha_lutov

При проєктуванні, крім потреб мешканців, архітектори велику увагу приділили питанням екологічності, ощадливого водокористування та створення «зелених легень» міста.

Фото: Павло Лутов, pasha_lutov

Благоустрій на променаді включає сухий струмок та перший в Україні туманний фонтан. Ці зони дозволяють під час залпової зливи швидко зібрати дощові води та дренувати їх у сухому струмку. Таким чином вдається знизити навантаження на зливову каналізацію комплексу. 

Фото: Павло Лутов, pasha_lutov

У спекотні дні можна відпочити у прохолоді туманного фонтану. Ландшафт має природній образ завдяки використанню геопластики, природнього каміння й озеленення, яке за деякий час після відкриття підросте та сформує затишні куліси.

 

 

Читайте також:

У Львові забудовник створить рекреаційний простір на місці ставків для розведення риби

Чернігів отримав спеціальну відзнаку Європейського тижня мобільності

Польські урбаністи запропонували озеленити площу Святого Петра