“Містяни звикли оцінювати міський простір за критеріями безпеки, доступності, вандалостійкості, зрозумілості користувачу. Тому відкриття кожної нової незвичної зони благоустрою часто сприймається неоднозначно”, – розповідає архітекторка, керівниця відділу ландшафтної архітектури й урбан дизайну Archimatika Анна Корнілова.
За задумом променада Файна Таун має різні за функцією та характером використання зони – площа з лежаками для споглядання заходу сонця довкола пагорбу, великий дитячий майданчик для малечі, зона з квітучими деревами та невеликими майданчиками з лавами в озеленені, відкрита площа з вуличними столами та лавами для спілкування мешканців комплексу.
При проєктуванні, крім потреб мешканців, архітектори велику увагу приділили питанням екологічності, ощадливого водокористування та створення «зелених легень» міста.
Благоустрій на променаді включає сухий струмок та перший в Україні туманний фонтан. Ці зони дозволяють під час залпової зливи швидко зібрати дощові води та дренувати їх у сухому струмку. Таким чином вдається знизити навантаження на зливову каналізацію комплексу.
У спекотні дні можна відпочити у прохолоді туманного фонтану. Ландшафт має природній образ завдяки використанню геопластики, природнього каміння й озеленення, яке за деякий час після відкриття підросте та сформує затишні куліси.
Читайте також:
У Львові забудовник створить рекреаційний простір на місці ставків для розведення риби
Чернігів отримав спеціальну відзнаку Європейського тижня мобільності
Польські урбаністи запропонували озеленити площу Святого Петра