Суд повернув у власність держави палац Терещенків на Житомирщині

Господарський суд Житомирської області ухвалив рішення повернути державі маєток Терещенків у селищі Червоне, який належав місцевій єпархії УПЦ (МП).

Про це повідомляє Укрінформ.

Рішенням визнав недійсною угоду від 2000 року між ВАТ “Червоненьський цукровик” та Житомирським єпархіальним управлінням УПЦ про безкоштовну передачу маєтку Терещенка.

Представник відповідача Марина Шолодько назвала рішення суду незаконним і заявила, що воно буде оскаржене.

Неоготичний замок побудований у 1861 році Адольфом Грохольським, після його смерті перейшов у власність відомого мецената та цукрового промисловця Миколи Терещенка.

Житомир, 30 серпня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Після приходу більшовиків там облаштували сирітський притулок, а згодом – фабрично-заводське училище. У 80-ті роки училище було перенесене в іншу будівлю і замок розграбували мародери.

У 2000 році ВАТ “Червоненський цукровик” безкоштовно передав маєток у власність Житомирської єпархії УПЦ (МП). Відтоді там функціонує жіночий монастир. Охоронного договору на пам’ятку архітектури єпархія не мала.

Бердичівська окружна прокуратура встановила факт протиправного вибуття майна державної форми власності – садиби Терещенка, і звернулася до суду з позовом про повернення втраченої нерухомості державі. Усі судові рішення про відмову прокуратура оскаржила.

 

 

Читайте також:

Нащадки Терещенків планують звести музей авіабудування у родинному палаці XIX ст. на Житомирщині

Верховний Суд підтвердив незаконність передачі палацу Терещенків у власність УПЦ МП

 

Палац графів Шенборнів на Закарпатті внесуть до реєстру нерухомих пам’яток України