Суд не задовольнив апеляцію по авторському праву архітектора будівлі «Квіти України»

Апеляційний суд не задовольнив апеляцію по авторському праву архітектора будівлі «Квіти України».

Як повідомили в спільноті «Зберегти Квіти України» за результатами засідання суду.

«Судді Березовенко Р. В., Мостова Г.І під головуванням Лапчевської О. Ф. не задовольнили апеляцію по авторському праву архітектора Квітів. Враження від засідання дивні. Відмова у приєднанні Левчука, 5 поліцейських, жодного запитання стороні забудовника, проте справжній допит стороні архітектора у напрочуд зневажливій формі», – йдеться в повідомленні.

Активісти заявили, що чекають на обґрунтування рішення суду, але вони «не зупиняються і йдуть до Верховного суду». «Забудовник налаштований серйозно, але й пан Левчук впертий, бо не сумнівається у своїй правоті», – кажуть активісти.

Фото: https://pastvu.com/

Нагадаємо, у 2020 р. представники компанії Rockwill Group викупили архітектурний об’єкт і оголосили про намір провести масштабну реконструкцію, перетворивши колишній магазин-оранжерею на мультифункціональний бізнес-комплекс.

Цей намір викликав гарячу громадську дискусію щодо ролі модерністської спадщини, а перші кроки девелопера – початок підготовчих робіт на ділянці та демонтаж заскленого каскаду на фасаді – обурення з боку київських активістів.

13 липня в Будинку архітектора відбулося засідання правління Київської організації Національної спілки архітекторів України (КОНСАУ), за підсумками якого було вирішено розпочати процедуру щодо внесення будівлі до «Державного реєстру об’єктів культурної спадщини» заднім числом, що є безпрецедентним.

3 серпня будівля набула статусу «щойно виявленого об’єкта культурної спадщини» і наказом Департаменту охорони культурної спадщини КМДА була внесена до «Переліку об’єктів культурної спадщини Києва». За кілька днів Мінкульт вніс об’єкт до державного реєстру пам’яток.

 

 

Читайте також:

Дискримінація модернізму як спосіб знищення пам’яті

Активісти закликають Бенксі намалювати арт на будівлі Квіти України, аби вберегти пам’ятку від знищення

Зберегти Квіти України. Мінкульт продовжує юридичну боротьбу щодо порятунку історичної будівлі