Суд не став стягувати з архітектора “Квітів України” 300 тис. гривень на судові витрати, як вимагав забудовник

Київський апеляційний суд задовольнив частково позов забудовника Квіти України. Тепер архітектор будівлі - 84-річний Микола Левчук - винен девелоперу Олексію Пишному 25 тисяч гривень, а не 300 тисяч, як до цього вимагав забудовник. 

Після засідання по апеляції по авторському праву архітектора Миколи Левчука, забудовник виставив йому рахунок за судові витрати. Девелопер вимагав відшкодувати йому непідйомні для архітектора гроші в розмірі 300 тисяч.

Як повідомляють активісти руху “Цегла”, Київський апеляційний суд задовольнив позов забудовника лише частково.

Громадськість нині продовжує боротьбу за збереження будівлі “Квіти України”. Нині справа по авторському праву, що розглядається в суді, — найпотужніший важіль для порятунку Квітів, бо апеляція по скасованому статусу пам’ятки ще дуже не скоро.

Зазначимо, будівля “Квіти України” розташована в центрі Києва на вулиці Січових Стрільців. Звели її у 80-х роках ХХ століття як навчально-методичний павільйон у стилі післявоєнного модернізму.

Влітку 2021-го власник зрізав плющ, яким був обвитий фасад будівлі, а також почав демонтаж для “реконструкції споруди”.

Зовнішній вигляд будівлі після реконструкції на прикладах, які оприлюднив власник, свідчить про те, що фасад змінять кардинально, а каскадний атріум знищать.

 

 

Читайте також:

Забудовник вимагає від архітектора будівлі “Квіти України” 300 тисяч гривень на судові витрати

Активісти закликають Бенксі намалювати арт на будівлі Квіти України, аби вберегти пам’ятку від знищення

Активістів, що стали на захист будинку “Квіти України”, почали викликати на допити в ДБР