Сучасний український дизайн і мистецтво будуть представлені на Vienna Design Week

/ Дизайн /

Цього року сучасний український дизайн та мистецтво вперше входить до основної програми Vienna Design Week у вигляді проєкту «Kyiv vibes. What matters». Ця назва є запрошенням до діалогу щодо переосмислення цінностей у контексті війни та глобальних змін.

Протягом десяти днів, з 22 вересня по 1 жовтня, відвідувачі Vienna Design Week зможуть ознайомитися з проєктом «Kyiv vibes. What matters» на головній локації в Леопольдштадті. Захід відбудеться на території колишнього готелю (Laufberggasse 12) у кількох різних залах. Це місце також є символічним для всіх українців, які знайшли тимчасовий притулок для біженців у готельних номерах Європи та світу.

Фото: Сергій Полюшко/надано Ольгою Радіоновою

«Реальність творчого потенціалу та безперервного зростання українських
дизайнерів, навіть під час війни, справді вражає. Наш проєкт присвячений не лише продуктовому дизайну. Ми досліджуємо, як повсякденні предмети впливають на наше життя, який зміст і сенс привносять. Це також про комфорт і відчуття дому, красу та естетичну наповненість життя, необхідні для його повноцінності», – наголошує Юлія Мухоід, візіонерка проєкту, художниця та співзасновниця агенції BelkaStrelka.

Фото: Андрій Безуглов

Намагаючись відновити життя, яке здавалося завмерло на початку війни, українські дизайнери та художники знайшли свій «новий оптимізм». Сучасний, практичний, елегантний і витончений дизайн двох українських кімнат є естетично привабливим і відповідає принципам етики та сталого розвитку. Українські дизайнери свідомо вирішили бути частиною вирішення, а не частиною проблеми.

Фото надане Євгенієм Литвиненком
Анна Гончарова/надано пресслужбою DZHUS
Фото надане FI DO
Фото: Андрій Авдеенко / надано пресслужбою Smith & Winken
Фото: Morgane Le Gal / Leliever Paris upholstery / надано пресслужбою Woo
Фото надане Юлією Мухоід

«Особистий досвід останніх 1,5 років надихнув нас на створення проєкту «Kyiv vibes. What matters». Це дозволило нам визначити важливі речі та розставити відповідні акценти. «What matters» – це відповідь на актуальне для українців питання – як адаптуватися до життя під час кризи та продовжувати розвиватися. І ми також дуже вдячні комітету Vienna Design Week за можливість представити результати нашої роботи», – розповідає Тетяна Cтахівська, керівниця проєкту та співзасновниця агентства Creascope.

Серед учасників проєкту «Kyiv vibes. What matters» бюро Smith & Winken, бренд +kouple, компанія з дизайну меблів Woo, дизайнер Євгенії Литвиненко, дизайнерка Ірина Джус, скульпторка і мисткиня Ольга Радіонова, ювелір та дизайнер Денис Музика, київський художник Євген Мухоід, а також художниця FI DO.

Український стенд обіцяє стати трансформаційним досвідом, демонструючи силу дизайну та мистецтва долати кордони та об’єднувати людство навколо кращих ідей.

 

 

Читайте також:

Два українські дизайни увійшли до лонгліста Dezeen Awards 2023

Kyiv Design Week: програма заходів в Києві 14-15 і 19 вересня

“Модуль тимчасовості”: у Львові відкрився виставковий простір