Створена штучним інтелектом картина виграла у мистецькому конкурсі

/ Арт /

Робота Джейсона Аллена Theatre D’opéra Spatial здобула перше місце у конкурсі з образотворчого мистецтва, який проходив у штаті Колорадо.

Витвір мистецтва був створений завдяки штучному інтелекту у програмі Midjourney, пише Vice.

Про свою перемогу Джейсон Аллен повідомив у твіттері. Однак, попри те, що його картину визнали кращою у категорії “Цифрове мистецтво”, спільнота художників у соціальних мережах висловила своє обурення. 

Митці вважають несправедливим той факт, що під час створення картини Аллен не використовував цифрового пензля, а також побоюються за те, що їхня професія може опинитися під загрозою.

“Ми спостерігаємо, як на наших очах розгортається смерть артистизму”, – написав у відповідь до твіту один із митців.

Сам Джейсон Аллен каже, що така реакція була очікуваною для нього. 

“Як цікаво спостерігати, як усі ці люди у твіттері, які виступають проти мистецтва, створеного штучним інтелектом, першими кидають людину під автобус, дискредитуючи людський елемент! Вам, хлопці, це не здається лицемірством?”, — каже Аллен.

Картина Джейсона Аллена Theatre D’opéra Spatial. Фото: Vice

За його словами, робота, яку він виконав, також потребувала чимало зусиль. Протягом тижнів чоловік вивчав підказки і використовував їх, поки не обрав три кращі картини. Після цього надрукував їх на полотні таким чином, щоби звільнити полотна від гігапіксельного штучного інтелекту. 

Автор картини вважає, що людський фактор під час створення картин за допомогою штучного інтелекту не можна применшувати, й припускає, що колись цифрові картини, що створюються таким методом, будуть існувати як окремий вид мистецтва.

 

 

Читайте також

Турецькі девелопери створюють черепицю, у якій можуть селитись птахи

Habitat 67. Моше Сафді дарує свою квартиру монреальському університету

Інженери розробили міцний бетон, у складі якого є перероблені шини