Студія Yakusha представила концепт музейного комплексу Марії Примаченко на виставці у Лондоні

/ Архітектура /

На виставці робіт Марії Примаченко в Saatchi Gallery у Лондоні архітектурна студія Yakusha презентувала концепцію музейного комплексу художниці.

З 17 липня по 31 серпня відвідувачі можуть познайомитись зі світом геніальної української художниці в Saatchi Gallery у Лондоні.

13-го липня, на відкритті виставки, Вікторія Якуша презентувала концепцію музейного комплексу Марії Примаченко, який розробила студія Yakusha.

Візуалізація: Yakusha

Вікторія Якуша розпочала співпрацю з родиною Марії Примаченко для збереження її мистецтва та будівництва нового культурного комплексу в Болотні, українському селі, де художниця прожила все своє життя. Архітектурний комплекс включатиме музей та арт-резиденцію Марії Примаченко.

Візуалізація: Yakusha

“Марія — одна з моїх улюблених художниць, це жінка, яка створила свій всесвіт. Її потужні композиції рухаються, дихають, ростуть на наших очах і розкривають суть усього живого. Це мистецтво з величезною силою, мистецтво, яке ми маємо передати далі”, – коментує Вікторія Якуша.

Студія Yakusha розробила музейний комплекс, в який входять: музей “Шлях Марії”, “Оранжерея”, “Дім митців” та кафе.

Візуалізація: Yakusha

Музей “Шлях Марії” буде сформовано з ряду з 15 конусоподібних куполів, покритих текстурованою білою глиною, що нагадує народну мазанку. Поєднана вузькими коридорами, ця хвиляста споруда була спроектована так, щоб нагадувати гриву тварини – поширений мотив у творчості Примаченко, де часто зображуються міфічні звірі з українського фольклору. Назва “Шлях Марії” символізує кроки мисткині  від дитинства до її останніх хвилин життя. Деякі зали у центрі розміщуватимуть двосторонні картини Марії, де глядачі також зможуть сидіти та дивитися проекції фотографій та історій на круглих стінах.

Візуалізація: Yakusha

Світло є важливою темою архітектурної концепції та відображає натхнення Марії, яке, здавалося, походить не з її оточення, а з нематеріального джерела.

Оранжерея — павільйон, де зібрані екзотичні рослини, які нагадують ті, що уявляла художниця і квітучі на її роботах.

Візуалізація: Yakusha

Дім митців – це місце, де художники, скульптори, гончарі, вишивальниці, дорослі та діти зібратися, щоб створити та дослідити роботу Марії. В будинку також буде житловий простір для проживання та гостей, які хочуть затриматися у світі Марії трохи довше.

Візуалізація: Yakusha

Лондонська виставка в Saatchi реалізована Посольством України у Великій Британії спільно з Фондом Марії Примаченко.

 

 

Читайте також:

На Київщині зведуть артпростір імені Марії Примаченко за проєктом Yakusha Studio

У ботанічному саду «оживили» фантастичних звірів з картин Марії Примаченко

«Магічні звірі Примаченко та замки Київської Русі». У Києві оцифрували 15 культурно-історичних об’єктів