Студенти ХША розробили каталог універсальних майданчиків для шкіл, які постраждали від руйнувань

Студенти Харківської школи архітектури (ХША) створили “First-aid spatial kit” або “Просторову аптечку” - відкритий каталог проєктів універсальних й інклюзивних просторових інтервенцій для шкіл.

В часи війни, школи стикнулися з безліччю проблем, починаючи від фізичного руйнування будівель та майна, закінчуючи перевантаженням шкільних просторів. Аби впоратися з цими проблемами ХША пропонує школам інструкції та проєкти “самодопомоги”, які легко реалізувати самостійно, не користуючись специфічним обладнанням з доступних матеріалів.

Фото: Харківська школа архітектури

Протягом 4 тижнів в рамках будівельної практики студенти та студентки ХША розробляли серії універсальних просторових інтервенцій для загальноосвітніх шкіл – меблі, ігрові майданчики, павільйони. Швидкі й прості рішення можуть якісно змінити простір школи та процес навчання дітей. Крім того, проєкти беруть до уваги теми інклюзивності, безбар’єрності та універсального дизайну.

Фото: Харківська школа архітектури

Фото: Харківська школа архітектури

Низка обраних проєктів вже була реалізована на території СЗШ №73 у Львові (вул. Дністерська, 5) – побудована та змонтована студентами та студентками під керівництвом викладачів та архітекторів-практиків.

Фото: Харківська школа архітектури

Фото: Харківська школа архітектури

Зараз спроєктований простір користується великою популярністю серед дітей різного віку.

Фото: Харківська школа архітектури

Відкритий каталог проєктів з усіма кресленнями, розрахунками матеріалів та бюджету, а також інструкціями до збірки, аби будь-яка загальноосвітня школа мала змогу скористуватися ними для своїх потреб, можна знайти за цим посиланням.

 

 

Читайте також:

У Нью-Йорку відкрилася виставка робіт українських митців резиденції Biruchiy

Нова українська школа. У Києві відбувся триденний воркшоп, присвячений трансформації освітніх просторів України

Литва збудує в Бучі навчальний комплекс з сонячною електростанцією за 18 млн євро