«Стоп хаотичній забудові». Верховний Суд став на бік Мінкульту та киян у справі про забудову історичного ареалу міста

/ Україна /

Таким чином перед будівельними роботами необхідно буде погоджувати містобудівну документацію й отримувати дозволи від МКІП.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

«Зусиллями юристів Міністерства культури та інформаційної політики України Верховний суд України змінив судову практику, яка тривала роками, та виніс нове рішення на користь МКІП та киян. Цим рішенням суд підтвердив існування історичних ареалів міста Києва, а отже необхідність погодження містобудівної документації, отримання дозволів від МКІП на будівельні роботи в їх межах», – пояснив посадовець.

Йдеться про постанову від 31 січня 2023 року у справі щодо регулювання містобудівної діяльності та землекористування. Мінкульт зобов’язав ТОВ «Рибалко-Компані» і ТОВ «ПБФ ГРУП» припинити проведення будівельних робіт з реконструкції будинку під багатоквартирний житловий будинок із вбудованими приміщеннями, підземним та наземним паркінгом, що розташований у межах історичного ареалу столиці на вул. Маршала Рибалка, 5-А. 

У березні 2021 року ТОВ «Рибалко-Компані» та ТОВ «ПБФ ГРУП» звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Мінкульту, у якому просили визнати протиправними та скасувати приписи від 25 лютого 2021 року № 270/6.11.6 та № 271/6.11.6, оскільки межі історичного ареалу Києва не затверджені Мінкультури як центральним органом виконавчої влади, таким чином у міністерства нібито немає підстав вимагати від товариств отримання висновку щодо проєктної документації та дозволу на виконання робіт відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини».

9 липня 2021 рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 17 листопада 2021 року, адміністративний позов було задоволено.

28 грудня 2021 року було подано касаційну скаргу, а вже у вересні 2022 року справу було передано на розгляд Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

Як наслідок, суд постановив, що відповідно до пункту 17 частини другої статті 5 Закону України «Про охорону культурної спадщини» будівельні та будь-які інші роботи в межах історичного ареалу населеного пункту не можуть здійснюватися без отримання дозволу від центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини. 

Отож, касаційну скаргу Мінкульту задовольнили, а рішення Окружного адміністративного суду Києва від 9 липня 2021 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 17 листопада 2021 року скасували.

 

Фото на головній: Максим Козленко

 

 

Читайте також

У музичній академії ім. Чайковського заборонили викладати російською мовою

Оголосили архітектурний конкурс на кращий проєкт житлового кварталу з собором у Рівному

Багатоповерхівки замість “хрущовок”. У Києві планують знести 70% застарілих будинків