Столиці повернули 17 заповідних ділянок на Жуковому острові

/ Ландшафт /

Верховний Суд виніс остаточне рішення на користь громади Києва у справі повернення заповідних ділянок площею понад 3 га на правому березі Дніпра.

Вища інстанція залишила без змін постанову апеляційного суду, який визнав, що територію ландшафтного заказника “Жуків острів” незаконно привласнили, повідомляють у відомстві Генпрокурора.

Відтак, 17 ділянок природно-заповідного фонду, які безоплатно і протиправно були передані під забудову, повернуть знову у власність міста. Вартість ділянок складає 45 мільйонів гривень, однак будь-яка підприємницька діяльність на них заборонена, адже вони мають особливе природоохоронне та історико-культурне значення.

“Жуків острів колись використовувався як мисливські угіддя київських князів. Тут розташована одна з найбільших заповідних зон Києва, значуща для всієї Європи, де зусиллями екологів збережена незаймана природа – ареал проживання багатьох представників флори й фауни, занесених до Червоної книги України”, – пояснюють у Верховному Суді. 

На острові росте дуб, якому понад 500 років. Фото: Вікіпедія

Варто зазначити, що ландшафтний заказник площею 16 км² на території Жукового острова створили у 1999 році. У ньому розташована особлива Пам’ятка природи місцевого значення – “Дуб на Синій воді”, якому понад 500 років. 

 

 

Читайте також

У столиці почали курсувати автобуси з Європи – фото

Замість каштанів “зеленою візитівкою” Києва можуть стати інші дерева

З готелів “Дністер”, які нібито належать росіянам, зняли арешт