Стійкість, екологія та історія. Концепція розвитку Чернігова від Yakusha

/ Події /

Для постраждалого від російського повномасштабного вторгнення міста створюють концепцію розвитку "Чернігів – стійке місто". Разом із українськими та міжнародними урбаністами за сприяння місцевої влади та громади архітектурна студія Yakusha здійснює перші напрацювання. 

“Світові приклади доводять, що планування розвитку треба починати ще під час війни. Одним з таких кейсів є Варшава, де планувати реконструкцію почали ще під час окупації. У результаті кропіткої роботи полякам вдалося не тільки відновити столицю після 6 років бомбардувань, але й виправити архітектурні та інфраструктурні недоліки міста”, – зазначають в архстудії.

Концепція передбачатиме низку аспектів, які перетворять Чернігів на історичний центр країни з “великим екологічним потенціалом”. Мовиться не лише про відновлення міської інфраструктури після війни, а й орієнтацію на мобільність, безпеку та функціональність міських просторів. 

Такий вигляд має чернігівський готель “Україна” після російських обстрілів. Фото: надано Yakusha

“1/3 всієї історичної спадщини Східної Європи знаходиться на Чернігівщині. Історія Чернігова — у стародавній архітектурі, збереженій культурній спадщині, у стійкому дусі містян, які протягом століть зберігають, відстоюють і обороняють місто. Стійкість і зараз є характерною особливістю сучасних чернігівців, що витримали напад російської армії та дали їй відсіч. 

Стійкість Чернігова розкривається і в сталому розвитку. Сталий розвиток міста — це озеленення, річки, ландшафт міста, потужний природний екопотенціал, впровадження екологічних технологій у будівництво, використання альтернативних джерел енергії, заохочення екоорієнтованого бізнесу. Це про майбутнє. Тому наша основна ідея — розвинути сильні сторони міста і поєднати стійке минуле та стійке майбутнє Чернігова”, — пояснює авторка ідеї Вікторія Якуша, засновниця архітектурної студії Yakusha.

Тільки загальний розмір шкоди навколишньому середовищу від російських авіаційних бомбардувань і обстрілів, за даними Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівщини, оцінюють в 10 млрд грн

Аби концепція була ефективною, фахівці студії нині досліджують місто, його унікальні особливості, потреби та можливості. Робота ведуть у понад 10 напрямках. Зокрема, це аналіз руйнацій, дослідження певних ділянок генерального плану міста, інфраструктури, маркетинг-стратегії, економічного потенціалу тощо. 

До роботи залучили також міжнародних експертів. Одним із ключових фахівців став архітектор Гай Перрі, який брав участь у проєктах міського розвитку та реновації територій у Китаї, Гонконгу, Угорщині, Індії, на Філіппінах та в Польщі, а також розробляв природоохоронні стратегії для тропічних лісів Амазонії.

Детальніше про концепцію відновлення Чернігова можна дізнатись тут.

 

 

Читайте також

У відновленні Харківської ОДА можуть застосувати досвід реконструкції будівлі Рейхстагу – Терехов

Dom Odbudowy Ukrainy: Польща запровадила ініціативу для захисту та відновлення архітектурної спадщини України

Місто у Португалії допоможе відновити інфраструктуру Бучі та Ірпеня