STEM is FEM та Дія.Освіта створили освітній серіал про те, як відновити українські міста

/ Урбаністика /

Громадська організація STEM is FEM, за ініціативи Міністерства цифрової трансформації України, створила освітній серіал “Урбаністика”. В його епізодах фахівці та фахівчині розказують про те, як з’являлись та розвивались міста, що потрібно, аби зробити їх безпечними та комфортними, та якою може бути повоєнна відбудова України. Серіал є безкоштовним і подивитися його можна на Дія.Освіта — головній едьютейнмент платформі країни.

“Урбаністика” складається з 17 епізодів, тривалість одного — близько 12 хвилин. Серед тем, що висвітлює серіал — дослідження міст та відповідальне громадянство, повоєнна відбудова та формування публічних просторів, інклюзивність та інноваційні проєкти будівництва.

З 12 вересня епізоди можна подивитися українською мовою, з 22 — англійською. У кожній з версій доступні субтитри. Освітній онлайн-серіал розроблений в межах програми USAID “Мріємо та діємо”.

Також глядачі та глядачки зможуть виконати завдання після кожної серії та за підсумками всього курсу. Ті, хто пройдуть усі тести, отримають сертифікат про успішне проходження курсу.

«Вже зараз ми маємо думати про те, як будуть виглядати українські міста у майбутньому. Для цього важливо знати, яким може бути громадський простір, чому інклюзивність – це важливо, і загалом, в яких містах ми хочемо жити. Серіал «Урбаністика» допоможе зрозуміти, як зробити міста комфортними для великої кількості жителів та для кожного окремого мешканця. Дякуємо STEM is FEM за спільну роботу та турботу про майбутнє українців», – наголосила Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції. 

Скріншот з Дія.Освіта

Автори курсу переконані: серіал зацікавить і тих людей, які розглядають урбаністику як майбутню професію чи вивчають суміжні спеціальності, і тих, хто ще нічого не знає про цю галузь. Адже знання про те, як функціонують міста і чим їх можна вдосконалити, необхідні для всіх відповідальних громадян.

“Дівчата з ком’юніті STEM is FEM дуже чекали на освітні активності на тему урбаністики ще до початку повномасштабного вторгнення. Але після 24 лютого це набуло зовсім іншої актуальності. Як відновлювати зруйновані українські міста? Коли починати відбудову і на що звертати найбільше уваги? Що обов’язково залишити, а що — докорінно змінити? Я радий, що сьогодні українська молодь настільки цікавиться урбаністикою і що у нас є можливість зробити такий, доступний для всіх, освітній продукт”, — поділився ініціатор STEM is FEM Сергій Токарєв.

Освітній серіал створено з ініціативи Мінцифри для платформи Дія.Освіта за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в межах проєкту «Урбаністика» програми «Мріємо та діємо», яка втілюється IREX у партнерстві з громадською організацією STEM is FEM.

Онлайн-курс “Урбаністика” розроблений в межах програми USAID “Мріємо та діємо” і став можливим завдяки щирій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст курсу є відповідальністю ГО “STEM is FEM” і необов’язково відображає погляди IREX, USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

 

 

Читайте також:

Французький архітектор Мартін Дюплант’є спроєктує громадський простір в центрі Миколаєва

Валентина Кравченко про плюси впровадження інклюзивності у великих містах

Expert opinion. Тетяна Ладан: професія «архітектора — творця-дослідника» матиме попит завжди