Старовинну хатину на Вінничині перетворять на Музей народних ремесел

/ Події /

У селі Печера планують відреставрувати українську сільську хату початку ХХ століття, щоб облаштувати у ній Музей народних ремесел та стародавнього побуту Поділля.

Культурно-просвітницький заклад, що присвячений українському колориту, створить Центр ремесел “Дунстан”, повідомляють у Департаменті маркетингу міста та туризму.

За словами засновника центру Сергія Десяка, основним елементом музейної експозиції стане “справжня старовинна українська піч з лежанкою”. Серед перших експонатів також будуть 100-річна ніжна ступа, жорнова, діжки-довбанки та інструменти з народних ремесел. 

Частина експонатів, які будуть у майбутньому музеї. Фото: Департамент маркетингу міста та туризму

Для розширення колекції експонатів організатори нині шукають усе, що пов’язано з побутом мешканців Поділля ХІХ-ХХ століття. Зокрема, це стосується таких видів діяльності як ткацтво, швацтво, хліборобство, землеробство, тваринництво, кулінарія, чоботарство, теслярство, гончарство тощо. Долучитися до створення музею закликають усіх охочих.

План приміщення, у якому створять музей. Фото: Департамент маркетингу міста та туризму

Після того, як облаштування установи завершать, її планують включити до культурно-пізнавального маршруту “Дивовижні села Печера та Сокілець. В глибину віків”.

 

 

Читайте також

На території колишнього львівського мотозаводу зведуть багатофункціональний апарт-готель

“Межигір’я” перетворять у державний парк-пам’ятку 

У Києві хочуть реставрувати музей “Золоті ворота” за підтримки місцевих жителів