Стало відомо, яку вулицю перейменують на честь Романа Ратушного

На наступній сесії Київради планують перейменувати ще 42 вулиці. Одну з них назвуть на честь загиблого активіста Романа Ратушного.

Про це повідомила депутатка Київради Ксенія Семенова.

Згідно з проєктом рішення, новий топонім отримає вулиця Волгоградська – вона розташована в Солом’янському районі неподалік Протасового Яру, захистом якого займався Роман Ратушний. 

Роман Ратушний мужньо боронив Україну від початку повномасштабного вторгнення. Фото: Facebook.com/Захистимо Протасів Яр

Нині у Києві відкрили експозицію пам’яті Романа Ратушного. Вона проходить у Будинку Шевченка. Сюди Герой любив часто навідуватись і вважав це місце особливо затишним. 

Роман Ратушний з Мироном Гордійчуком на подвір’ї Будинку Шевченка у Києві. Фото: Вечірній Київ

“Дякую за те, що зберігаєте пам’ять про Рому і продовжуєте його справи”, – написала мати Романа Світлана Поволяєва, і виклала кілька фото з експозиції.

Експозиція, присвячена Роману Ратушному. Фото: Світлана Поваляєва

На експозиції можна побачити прапор повстанців Холодноярської республіки, а тепер – 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. З цим прапором Роман ратушний йшов у бій. Тут також є його тактична кепка “Коти ЗСУ” і марка, яку присвятив пам’яті активіста Олексій Бондаренко. 

На експозиції представлена військова атрибутика Романа, а також фото з цивільного життя. Фото: Світлана Поваляєва

Будинок-музей Тараса Шевченка розташований у самому центрі столиці, біля майдану Незалежності, за адресою: провулок Шевченка, 8а.

Нагадаємо, Роман Ратушний загинув у бою під Ізюмом у червні. Хлопець мав активну громадянську позицію, був учасником Революції Гідності, а також  очільником ГО “Захистимо Протасів яр”. Після його загибелі Протасів Яр таки врятували від забудови – Київрада підтримала створення ландшафтного заказника. 

 

 

Читайте також

Кияни пропонують повернути площі Перемоги історичну назву — петиція

Будівлю столичного спорткомплексу “Авангард” прибрали від завалів

Очільник Мінкульту виступив проти закриття музею Булгакова