США передадуть Україні робопса, який буде розміновувати території – Foreign Policy

/ Події /

Допомагати розчищати територію від замінувань буде роботизована собака Spot, створена Boston Dynamics. Напередодні передачу такої розробки погодила армія США.

Усього таких роботів в американських військових є два, й один з них вони погодились передати некомерційній організації HALO Trust, яка займатиметься розмінуваннями на території Київщини, повідомляє Foreign Policy.

Робопса Spot будуть використовувати для знешкодження мінометних снарядів та касетних боєприпасів. Завдяки роботизованому маніпулятору, встановленого замість голови, він може перетягувати нерозірвані боєприпаси в спеціально відведені місця, де будуть їх знешкоджувати партіями по 50-100 одиниць.

Крім контрольованого використання, Spot може автоматично виконувати завдання без допомоги людини, а також працювати в польових умовах між деревами і густими лісовими масивами. 

Робопес Spot. Фото: Boston Dynamics

Нині розробку будуть використовувати на деокупованих територіях Київщини, зокрема в Бучі, Ірпені, Гостомелі тощо. Вартість однієї такої роботизованої собаки становить понад $70 000.

Варто зазначити, що HALO Trust – американська неприбуткова організація, яка допомагатиме розміновувати території України за контрактом з урядом США. Нині свою діяльність на території Київщини розгорнули 10 таких робочих груп. 

 

 

Читайте також

Японці створили океанічну турбіну, яка вироблятиме нескінченну зелену енергію

Америка допоможе звести тимчасові зерносховища в Україні

Запорізька компанія показала, який вигляд матиме “народний електромобіль” зі швидкою заміною акумуляторів