SOM спроєктувала найвищий і найбільш екологічний небосяг Сінгапуру

Нова 305-метрова вежа 8 Shenton Way з’явиться в Сінгапурі 2028 року і включатиме офіси, готель і 34 поверхи розкішних резиденцій. Всього хмарочос матиме 63 поверхи.

Як повідомляє CNN, споруда була спроєктована американським архітектурним бюро Skidmore, Owings & Merrill. Його команда вже має досвід у створенні найвищої будівлі світу – Burj Khalifa в Дубаї.

 

Ближче до природи

На створення дизайну хмарочоса архітекторів надихнули бамбукові ліси. Цифрові візуалізації демонструють низку каскадних прямокутних форм, увінчаних терасами на даху.

Основні рушійні сили дизайну – здоров’я та благополуччя

Проєкт включатиме понад 32 тисячі квадратних метрів зелених насаджень з рослинами, вибраними спеціально, щоб в майбутньому там знайшли для себе прихисток птахи та комахи. Більша частина озеленених територій буде доступною для відвідування.

Зображення: SOM | Bezier

Енергоефективність

8 Shenton Way буде одним із “найстійкіших” хмарочосів Азії. За словами архітекторів, вежа заввишки 305 метрів споживатиме на 55% менше енергії, ніж потрібно для досягнення найвищого рейтингу екологічності, яке вимагає місцеве самоврядування. Енергозбереження буде досягнуто завдяки фасадам з теракоти, армованого бамбука та теплозберігаючого скла. 

Зображення: SOM | Bezier

Горизонтальні та вертикальні ребра, що проходять вздовж зовнішньої сторони вежі, будуть віддзеркалювати сонячне світло. Це допоможе зберегти поверхню в тропічному кліматі Сінгапуру прохолодною.

Вежа також буде під’єднана до міської системи охолодження – підземної мережі труб, які пропускають охолоджену воду в блоки кондиціонування повітря для зменшення потреби в електроенергії.

 

Питання висотності

Хмарочос буде побудований на місці, яке зараз займає циліндрична вежа AXA, відкрита ще в 1986 році. Роботи з її демонтажу вже розпочато. Під час будівництва буде повторно використано частину існуючого фундаменту, що дозволить заощадити використання матеріалів і зменшити вуглецевий слід.

Зображення: SOM | Bezier

Попри те, що Сінгапур є однією з найбільш густонаселених країн у світі, його горизонт, порівняно з Гонконгом, Шанхаєм і Шеньчженем, відносно низький. Розмір країни вдвічі менший за територію Лондона, проте тут розташовані кілька цивільних аеропортів і кілька військових авіабаз. 

Нині в Сінгапурі діє законодавче обмеження, що будівлі в центральній діловій частині міста не повинні перевищувати 280 м через близькість військової авіабази.

Управління міської реконструкції Сінгапуру відмовилося коментувати, чому 8 Shenton Way був затверджений у запропонованому розмірі (305 метрів). Представник місцевих органів влади сказав CNN, що “допустима висота будівель залежить від технічних вимог, а також оцінюється на основі відповідного дизайну та контексту території”.

Зображення: SOM | Bezier

Нині єдиною іншою будівлею в країні, що перевищує 280 метрів, є сусідня вежа Гуоко, будівництво якої було завершено 2018 року. Хмарочос, що також був спроєктований SOM, 290 метрів заввишки і містить пентхаус. 2019 року житлову площу придбав британський підприємець-мільярдер Джеймс Дайсон за 73,8 мільйона сінгапурських доларів (тоді 54,2 млн доларів).

До слова, окрім Burj Khalifa, SOM також спроєктувала дві з 10 найвищих будівель у світі: Фінансовий центр CTF у китайському Тяньцзіні і One World Trade Center в Нью-Йорку. Дизайн для 8 Shenton Way був створений у співпраці з місцевою сінгапурською фірмою DCA Architects.

 

 

Читайте також

У Дубаї згорів небосяг, що розташований біля найвищої будівлі світу

У США розробили скло для фасадів, що не завдасть шкоди птахам

Навколо найвищої будівлі світу пропонують звести надземний кільцевий мегаполіс