SOM спроєктує нове “розумне” місто в Омані на 100 тисяч осіб

В Омані планують побудувати розумне місто Султан-Хайтам на 100 тисяч мешканців, який за розміром буде приблизно як Беверлі-Гіллз.

Про це повідомляє CNN, посилаючись на американську архітектурну фірму Skidmore, Owings & Merrill (SOM).

Проєкт включатиме 20 тисяч будинків, університет, школи, медичні заклади та мечеті. Місто мають звести на майже незабудованій ділянці в Аль-Сібі, за кілька кілометрів на захід від Маскату, столиці Оману.

Нове місто буде зʼєднане зі столицею мережею громадського транспорту.

Візуалізація: SOM

Візуалізації зображують тінисті вулиці, оточені спорудами, які, здається, зроблені з цегли та дерева. Дороги та будівлі будуть орієнтовані таким чином, щоб максимізувати тінь і стимулювати природну вентиляцію, повідомили у студії.

Роботи над проєктом планують розпочати наступного року і проходитимуть в чотири етапи. В ході першого етапу, який триватиме до 2030 року, збудують центр міста площею 5 кв. км та шість із 19 запланованих мікрорайонів.

В іншому місці в центрі району розташується парк із площами та “взаємопов’язаною мережею відкритих просторів”. Він розміститься вздовж ділянки сухої річки довжиною 7,5 кілометрів, яка використовуватиметься для стримування та збору паводкових вод у прибережному регіоні.

Візуалізація: SOM

Останній етап планують завершити не раніше 2045 року. У пресрелізі SOM сказано, що проєкт запропонує “жвавий громадський простір, високоякісне та доступне житло та розумну міську мобільність”.

Хоча загальноприйнятого визначення “розумного міста” не існує, цей термін зазвичай описує використання датчиків, камер і пристроїв з підключенням до Інтернету для збору та використання даних з антропогенного середовища.

Незважаючи на те, що критики висловлюють занепокоєння щодо конфіденційності, багато міських планувальників вважають, що великі дані можуть допомогти містам надавати ефективніші та дієві державні послуги, від управління дорожнім рухом до екологічного моніторингу.

Візуалізація: SOM

За заявою представників SOM, у Султан-Хайтамі “розумна інфраструктура” буде використовуватися для “моніторингу факторів навколишнього середовища, таких як якість повітря та управління водою”. Також вона включатиме систему управління дорожнім рухом.

Нова розробка є частиною Oman Vision 2040, ініціативи під керівництвом держави, спрямованої на збільшення використання відновлюваних джерел енергії та зменшення залежності країни від нафти, яка наразі становить більше половини державних доходів.

 

 

Читайте також:

Дослідники пропонують зробити круглим вертикальне місто The LINE у Саудівській Аравії

Рада ООН засудила страту трьох осіб, які виступили проти мегапроєкту NEOM в Саудівській Аравії

Архітектурну студію BIG призначили планувальником плавучого портового міста в Саудівській Аравії