Snøhetta спроєктувала повністю енергонезалежну школу в Норвегії

Норвезька архітектурна фірма Snøhetta спроєктувала школу в Норвегії, яка живиться повністю від відновлювальної енергії.

У 2015 році Snøhetta отримала замовлення від школи Drøbak Montessori на проєктування нової середньої школи у Drøbak у Норвегії.

Фото: Stephen Citrone & Robin Hayes

Над створенням школи працювали не тільки архітектори, але й вчителі та учні освітнього закладу. Разом їм вдалося реалізувати проєкт, який би грамоніював з методикою викладання Мотессорі та відповідав би сучасному запиту на екологічне будівництво.

Фото: Stephen Citrone & Robin Hayes

Прямокутна компактна будівля розташована поблизу узлісся, створюючи велику відкриту ігрову зону прямо в природному середовищі. Використані матеріали мають низький вміст вуглецю та допомагають забезпечувати низькі потреби будівлі в енергії.

Фото: Stephen Citrone & Robin Hayes

Фото: Stephen Citrone & Robin Hayes

Корпус будівлі перетинає кутова плита, так звана “сонячна панель”. Вона розміщена прямо на південь під кутом 33 градуси, щоб отримувати максимум сонячної енергії. Сонячна плита також створює соціальні та освітні простори у формі зовнішніх і внутрішніх амфітеатрів.

Фото: Stephen Citrone & Robin Hayes

Школа має близько 900 квадратних метрів опалювальної площі. Потреба в енергії становить менше чверті від звичайного рівня для шкіл такого ж розміру. Будівля виробляє 30 500 кВт/год за рахунок виробництва сонячної електроенергії.

 

 

Читайте також:

В Берліні побудують новий житловий квартал з виставками і галереями

Традиції дерев’яного будівництва: у фінському місті Еспоо зведуть нову будівлю міської адміністрації

У Норвегії винайшли бруківку, на якій не утворюються калюжі