Скандал довкола Нотр-Даму: проєкт інтер’єру собору викликав хвилю критики

Заплановані зміни у відновленні пам’ятки назвали “політкоректним Діснейлендом”, що перетворять її на парк розваг.

У планах зробити “шлях відкриттів”, який прокладуть через 14 тематичних каплиць. Остання має бути присвячена навколишньому середовищу, деякі з них – Африці й Азії. Стіни планують покрити сучасними фресками, а також розвісити на них цитати зі Святого Письма на іноземних мовах. Змін зазнають акустика й освітлення, пише видання Daily Mail.

Джерело: archdaily.com

На думку чиновників, які підтримують цей проєкт, у такий спосіб пам’ятка стане доступнішою для туристів. Критики ж говорять, що подібні рішення для інтер’єру собору принижують його історію. Зокрема, паризький архітектор Моріс Кюло порівняв цю реставрацію з баченням Уолта Діснея, йдеться далі в матеріалі видання.

Джерело: ncregister.com

За словами отця Жиля Друена, який відповідає за перебудову інтер’єру пам’ятки та виступає за його осучаснення, проєкт не такий радикальний, як здається. Він також додав, що в соборі замінять традиційні солом’яні крісла на зручніші лавки, обладнані маленькими лампами; замість світла, яке падає з високої стелі, зроблять освітлення на рівні голови; відкриють вхід через головні двері, а не бічні, як було раніше.

Попри критику, проєкт уже схвалила Комісія з національної спадщини та архітектури Франції (CNPA) з приміткою зберегти автентичні крісла собору та місцезнаходження статуй під стінами пам’ятки. Далі рішення ухвалить Міністерство культури Франції.

Процес реставрації однієї з капел. 2020 рік. Фото: Patrick Zachmann/Magnum Photos

Нагадаємо, що над відновленням собору Нотр-Дам почали працювати з квітня 2019 року після того, як пожежа знищила значну частину його даху, зруйнувала шпиль та пошкодила інтер’єр. Президент Франції Еммануель Макрон сподівається, що пам’ятку відреставрують до літніх Олімпійських ігор, які відбудуться в Парижі в 2024 році.