Штрафи і обмеження: як європейські міста долають величезний наплив туристів

Через постпандемічний сплеск туризму, деякі європейські міста запровадили нові обмеження та умови, щоб уникнути проблем спричинених цим.

Про це пише видання The ArchDaily.

Велика кількість відвідувачів виявилася проблемою для міст, створюючи перенаселеність і впливаючи на місцеве населення, розвиток міст і навіть природні екосистеми. Намагаючись обмежити цей приплив, деякі з найпопулярніших міст Європи вживають різноманітних заходів, зокрема штрафи, плату за вхід і систему часових проміжків для відвідування.

Венеція, Італія

У 2022 році влада Венеції оголосила про запровадження нової системи часових проміжків для контролю за надмірним туризмом, що змушує відвідувачів реєструватися заздалегідь і сплачувати за вхід, щоб мати можливість відвідати історичне місто.

Венеція, Італія

Система не буде обмежувати кількість відвідувачів, але плата за вхід буде збільшуватися, якщо певна кількість буде досягнута в певний день. До кінця року влада оголосила, що дату запуску системи перенесено. Нещодавно ЮНЕСКО рекомендувало додати Венецію до списку об’єктів Всесвітньої спадщини, які перебувають під загрозою, через “неповоротну” шкоду від надмірного туризму, забудову та підвищення рівня моря.

Амстердам, Нідерланди

У липні муніципалітет Амстердама оголосив про заборону на захід круїзних лайнерів у місто. Цей захід спрямований на те, щоб одночасно скоротити кількість туристів і відповідати амбіціям Амстердама щодо обмеження забруднення.

Амстердам, Нідерланди

Дослідження 2021 року підтверджує, що обмеження може значно знизити рівень забруднення повітря, оскільки виявилося, що одне велике круїзне судно виробляє за один день такий самий рівень оксидів азоту, як 30 000 вантажівок.

Афіни, Греція

Нещодавно влада Греції вирішила запровадити систему часових інтервалів, щоб зменшити перенаселеність в одному з найвідоміших історичних місць світу – Акрополі. Понад 17 000 людей відвідують його щодня, тому він є одним із найбільш затребуваних місць у Європі.

Акрополь, Греція

Система тайм-слотів супроводжується швидкісними пунктами входу для великих груп, електронними квитками та заходами для забезпечення тіні та води для туристів.

Париж, Франція

Міністерство туризму Франції оголосило загальнонаціональну кампанію, щоб заохотити відвідувачів відкривати для себе менш популярні пам’ятки в країні. Таким чином вони намагаються зменшити тиск на Парс або Мон.

Париж, Франція

Париж вже бореться з нестачею житла частково через те, що власники будинків віддають перевагу високодохідній короткостроковій оренді туристам, а не довгостроковим орендарям. Пам’ятки, розташовані в природному середовищі, такі як знаменитий пляж Ла-Маншу в Етрета, також мають зменшити кількість відвідувачів, оскільки доведено, що наплив витоптує та розмиває скелі та ставить під загрозу природні структури.

 

 

Читайте також:

“Архітектурне повстання”: впливовий рух в Скандинавії виступає проти сучасних тенденцій дизайну

В Португалії запровадили єдиний проїзний за 49 євро для громадського транспорту

Стадіон для регбі, схожий на Колізей, від Apollodorus Architecture