Школа 6. Дружківка. Втрачена пам’ятка

У колаборації з Агенцією медійного росту "АБО" та в рамках проєкту "Свій дім" публікуємо історії, розказані українцями про будинки, втрачені внаслідок російської агресії. Сьогодні розповідаємо про школу 6 у місті Дружківка. 

Школа № 6 – одна з найбільших у місті Дружківка на Донеччині. Вона знаходиться у двоповерховій будівлі, яку звели ще у 1933 році. До великої війни тут навчалися 650 учнів. 

Колаж наданий платформою “Свій дім”

“Школа стара з метровими стінами. Тільки у 2019 році нам зробили термосанацію за кошти міжнародної фінансової організації НЕФКО. Утеплили стіни, замінили вікна та двері, повністю перекрили дах”, – розповіла журналісту Свій дім Тетяна Крикун, заступниця директора з господарчої роботи.

Колаж наданий платформою “Свій дім”

Після повномасштабного наступу рф Тетяна виїхала з Дружківки на кілька місяців, а на початку травня повернулася додому. Одразу пішла до рідної школи, в якій працює понад 15 років. Через два тижні заклад зруйнував авіаудар.   

 

 

Колаж наданий платформою “Свій дім”

Колаж наданий платформою “Свій дім”

“Я живу далеко від школи й нічого не чула. Про руйнування мені повідомив представник ДСНС. Це сталося о 4-5 ранку і в приміщенні нікого не було. Охоронці працювали лише у денну зміну. В цілях безпеки я не дозволяла приходити вночі. Завдяки цьому ніхто не постраждав”, – розповідає Тетяна.

У сховищі теж не було людей, бо воно в аварійному стані. 

Колаж наданий платформою “Свій дім”

Колаж наданий платформою “Свій дім”

“Школа стара. У нас не було вимощення, тож нижній цокольний поверх постійно підтоплювався. У майбутньому планували розпочати внутрішні роботи, але війна цьому завадила”, – каже вона.

Колаж наданий платформою “Свій дім”

Тетяна Крикун залишилася у Дружківці, постійно приходить до школи, доглядає за квітами та деревами, які висаджували до визначних дат. У вцілілому після обстрілу крилі цьогоріч видавали свідоцтва про закінчення базової та повної середньої освіти. 

Колаж наданий платформою “Свій дім”

На платформі “Свій дім” можна поділитися власними спогадами про зруйновану оселю або заклад, в якому працювали. Для цього є зручна анкета https://bit.ly/sviydim 

 

 

Читайте також:

Розважальний центр з кінотеатром “Победа” у Бахмуті. Втрачена памʼятка – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ

Купʼянська гімназія №7. Втрачена памʼятка – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ

Херсонська багатопрофільна гімназія № 20 імені Бориса Лавреньова. Втрачена памʼятка – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ