Шість найбільш інтригуючих морських басейнів, дібраних архітектором Крісом Ромером-Лі

Британський архітектор Кріс Ромер-Лі нещовадно опублікував книгу "Морські басейни", в якій висвітлюються найцікавіші басейни з морською водою по всьому світу.

Видання Dezeen опублікувало 6 басейнів із книги.

Автор книги хотів зробити акцент на цьому виді інфраструктури, оскільки плавання на відкритому повітрі останнім часом набуває більшої популярності. А з поверненням попиту зʼявляється необхідність безпечного доступу до води.

“Морські басейни, представлені в книзі, були вибрані, щоб передати складність і масштаб цих проєктів”, — пояснив Ромер-Лі.

Лангстард, Намібія

Побудований у 1987 році за проєктом Йохана ван Папендорпа, Лангстард з повітря нагадує пейзажі із Зоряних воїн. Напівкола, дуги та діагоналі танцюють по золотому піску, утворюючи багаторівневий морський басейн. На жаль, курорт себе не зарекомендував належним чином, тому басейн трохи занедбаний.

Фото: Лангстард, Намібія

“Смарагдові ворота”, Франція

Інженерія та дизайн інфраструктури для плавання вишукані та виходять за межі самого басейну. Колишня природна бухта тепер вміщає басейн із привабливою смарагдовою водою, яку любили представники вищого суспільства Англії та США в 1930-х роках.

Фото: Басейн “Смарагдові ворота”

Припливний басейн Wylies, Австралія

Wylie’s — один із найкращих приливних басейнів в Австралії. Він бере свій початок в культурній історії Австралії. Вважається, що задовго до того, як Wylie’s був побудований, це місце мало значення для жінок-аборигенів.

Фото: Wylie’s Baths

Porto Moniz, Португалія

Цей басейн було замовлено муніципальною адміністрацією під час одного з найдовших авторитарних режимів у Європі в минулому сторіччі.

Змієподібні вигини гладкого білого бетону обʼєднали природні скелі із лави, та нагадують центральноєвропейський модернізм. Вважається, що басейн створили мешканці міста у ході примусових громадських робіт.

Фото: Porto Moniz

Mousehole Rock Pool, Велика Британія

Цей басейн повністю розроблений і збудований місцевою громадою понад 50 років тому. Він невибагливий за формою, однак вирішує важливу проблему – надання доступу до безпечної морської води дітям.

Фото: Mousehole Rock Pool

Страндфортейн, Південна Африка

Один з найбільш привабливих басейнів у світі. Він настільки великий, що після завершення будування мав негативний вплив на рельєф узбережжя. Цей комплекс приховує зловісне минуле, оскільки був побудований в часи апртеїду для переселених громад Кейп-Флетс.

Фото: Strandfontein, Південна Африка

Архітектурна студія Ромера-Лі Studio Octopi давно цікавиться архітектурою, пов’язаною з плаванням на відкритому повітрі. Наразі вони працюють над планами плавучого басейну на річці Ярра в Мельбурні, пляжу в Пекхемі та приливного басейну на острові Вайт.

 

 

Читайте також:

На пляжах Марселя запустили застосунок для захисту жінок від домагань

В індійській пустелі збудували школу для дівчаток, яка не нагрівається навіть у екстремальну спеку

Вісім архітектурних проєктів, створених для велосипедистів