“Шанси є, якщо боротись”. Суд таки не дозволив будувати ТРЦ на Поштовій площі

/ Україна /

Там під виглядом реконструкції транспортної розв'язки намагались звести торгово-розважальний центр.

Про це повідомляє представник громадської організації “Кияни об’єднуємось” Олександр Дядюк.

“Своєю постановою від 27 липня 2022 року Верховний суд залишив у силі рішення судів першої та апеляційної інстанцій, якими задоволено позов колишнього народного депутата Наталії Новак (однієї із дуже небагатьох, кому приємно пожати руку), про скасування шахрайських містобудівних умов та обмежень на забудову Поштової площі, де під виглядом реконструкції транспортної розв’язки намагались побудувати торгово-розважальний центр (причому площадку під цю забудову, робили за бюджетний кошт (саму реконструкцію Поштової площі)”, – йдеться в дописі. 

Олександр дякує команді, іншим активістам та небайдужим киянам, які допомогли захистити історичну територію від забудови. 

Нагадаємо, компанія “Хенсфорд Україна” у 2013 році отримала право будувати торговельний центр на Поштовій площі. У 2015 році на ділянці, де мав з’явитися заклад, виявили частини стародавньої вулиці та артефакти, датовані ХІ-ХІІ століттями. Далі на місці ТРЦ вирішили створити музей – КМДА виділила на це 27 млн грн. Пізніше розкопки припинили через брак фінансування. 

Однак забудовник не полишив прагнень звести комерційний об’єкт, але спочатку Окружний адміністративний суд ухвалив рішення щодо скасування містобудівних вимог та обмежень земельної ділянки, що дозволили почати незаконне будівництво ТРЦ під виглядом реконструкції транспортної розв’язки. А згодом Апеляційний адміністративний суд Києва відмовив компанії “Хенсфорд Україна” в задоволенні позову.

 

Фото на головній: будівництво на Поштовій площі станом на лютий 2013. Автор: Ігор Тищенко. Джерело: Velotransport.info

 

 

Читайте також

Суд не задовольнив позов архітектора “Квітів України” Миколи Левчука

Протасів Яр: забудовник може звернутись до суду, щоб оскаржити рішення Київради

Господарський суд Одеської області наклав арешт на напівциркульний будинок за Дюком