СБУ викрила схему розкрадання коштів на реставрації львівського собору Святого Юра

/ Події /

Під час реставрації території Архикатедрального собору Святого Юра у Львові зловмисники привласнили понад два мільйони гривень. Нині на них завели справу.

Про це повідомили в управлінні Служби безпеки України у Львівській області.

“Оперативники СБУ встановили, що мільйони бюджетних кошів, які виділені на реконструкцію пам’ятки архітектури національного значення, були незаконно привласнені… Під час війни нічого святого – зловмисники привласнили понад 2 мільйони гривень”, – йдеться у повідомленні. 

За інформацією силових структур, махінацію провернула одна з будівельних компаній міста, яка виграла тендер на реставрацію архітектурної пам’ятки. Керівництво цієї організації вносило до фінансової документації недостовірні відомості про обсяг та вартість будівельних матеріалів й ремонтних робіт.

Реставрація комплексу собору Святого Юра передбачала облаштування двору, відновлення брами та гаражів. Фото: sobor.sv.yura

Назви компанії не розголошують, однак, імовірно, мова йде про ТОВ “Підприємство “Турист””. За даними системи публічних закупівель Prozorro, фірма виграла низку відповідних тендерів щодо відновлення собору. Її власником є Володимир Смалюх.

Наразі керівнику будкомпанії повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 191 “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем” та ч. 1 ст. 366 “Службове підроблення” КК України. Крім того, слідчі продовжують встановлювати всі обставини справи та причетність до неї інших осіб. 

На реставрацію пам’ятки виділили близько 15 мільйонів гривень. Фото: sobor.sv.yura

Варто зазначити, що на реставрацію та ревіталізацію об’єктів комплексу Архикатедрального Собору Святого Юра у Львові виділили з обласного бюджету близько 15 мільйонів гривень. Ці кошти мали піти на облаштування прилеглої території комплексу, відновлення дзвіниці, брами й гаражів. 

Комплекс споруд собору Святого Юра, зведений у XVIII столітті, належить до пам’яток архітектури національного значення, а також Світової спадщини ЮНЕСКО. Собор побудували за проєктом архітектора Бернарда Меретина та скульптора Йогана-Георга Пінзеля, фундатором храму виступив Атанасій Шептицький. Собор виконаний у кращих барокових традиціях.

 

 

Читайте також

СБУ арештувала активи прибічників путіна, які мали в Україні будівельний бізнес. Що відомо

Національну музичну академію Чайковського просять перейменувати: вчена рада консерваторії проти

Як занедбаний 600-річний храм в Іспанії перетворили на громадський простір – фото