Саудівська Аравія шукає кредит на суму 2,7 мільярда доларів для фінансування мегапроєкту Neom

Саудівська Аравія збирається залучити кредит у розмірі 10 мілярдів реалів (2,7 млрд доларів) для будівництва свого суперечливого проєкту Neom, до якого входить вертикальне місто The Line.

Про це пише видання Dezeen, посилаючись на Bloomberg.

Neom, який планується на північному заході Саудівської Аравії, займатиме площу 26 400 квадратних км і складатиметься з 10 проєктів, зокрема міста протяжністю 273 км.

Поряд з містом під назвою The Line оголошено три регіони – портове місто Оксагон, лижний курорт Троєна та острівний курорт Сіндала. Будівництво почалося з The Line, що спричинило багато скандалів.

Візуалізація плавучого портового міста Oxagon від Neom

“Банки ведуть переговори про умови з Neom, і, якщо буде досягнуто згоди, позика може бути завершена протягом наступних кількох місяців”, – повідомляє Bloomberg.

Bloomberg додав, що поряд з позикою в 10 мільярдів ріалів Neom також шукає ще три мільярди ріалів (800 мільйонів доларів) від місцевих банків для розвитку острова Шуша. Розкішний острів Шуша стане частиною курорту Сіндала та, як повідомляється, міститиме “найбільший у світі кораловий сад”.

Neom є ініціативою наслідного принца Саудівської Аравії Мохаммеда бін Салмана і є частиною плану Saudi Vision 2030 щодо диверсифікації економіки країни для зменшення її залежності від нафти.

 

 

Читайте також:

Дослідники пропонують зробити круглим вертикальне місто The LINE у Саудівській Аравії

Архітектурну студію BIG призначили планувальником плавучого портового міста в Саудівській Аравії

Рада ООН засудила страту трьох осіб, які виступили проти мегапроєкту NEOM в Саудівській Аравії