Садибу Дмитрієва остаточно повернули у власність громади

7 березня відбулось засідання Касаційного суду, рішенням якого садибу Дмитрієва остаточно повернули у власність громади столиці.

Про це повідомляють активісти громадської ініціативи Цегла.

Касаційна інстанція розглянула скаргу забудовника щодо повернення комплексу з п’яти пам’яток на Хорива, 2 у комунальну власність. Дві попередні інстанції виграли місто та громада.

За словами депутатки Київради Ксенії Семенової, величезну роль в процесі відіграла участь громади у всіх судових засіданнях.

Фото: Мапа реновації

“Приватна конторка виграла інвестиційний проект на реконструкцію комплексу історичних будівель за Житнім ринком. Реконструкцію не робила, лиш познімала дахи і частково вікна, щоб швидше згноїти будівлі. Тим часом незаконно зареєструвала право власності на будівлі. Судовий процес тривав довго і складно. Але це вже крапка”, – наголосила Семенова.

Зазначимо, що у 2010 році ПП “Конвалія-Нерухомість” уклала інвестиційний договір на реставрацію комплексу пам’яток. Утім, з того часу так і не розпочала роботи, залишивши частину пам’яток без даху. За фактом умисного доведення об’єктів культурної спадщини до руйнації та на підставі невиконання умов інвестиційного договору садибу Дмитрієва повернули в комунальна власність Києва. Боротьба за збереження унікального комплексу триває впродовж останніх 6 років.

 

 

Читайте також:

У садибі Дмитрієва хочуть створити Музей архітектури з реабілітаційним центром для військових

ТРЦ замість садиби Дмитрієва: суд не підтримав захисників історичної будівлі

Суд не задовольнив апеляцію по авторському праву архітектора будівлі «Квіти України»