“Сад, що не горить”. На RHS Hampton Court представлять ландшафтний проєкт від українців

/ Події /

На фестивалі садів у Лондоні, де щороку збирають найкращі роботи садівників і ландшафтних дизайнерів, презентують український проєкт.

Він стане одним з основних елементів програми, пише The Guardian.

Посеред інсталяції встановлять згорілу хатину, прикрашену полотном з традиційним українським вишитим орнаментом. У центрі споруди “із попелу проросте” тризуб. За задумом авторів, він стане символом незламності українців.

Навколо будівлі посіють мальви та ячмінь. Також хочуть висадити дику грушу, біля якої розмістять дикорослі рослини – ромашку, волошку та дику моркву.

“Сад, що не горить” – маніфест подружжя українських ландшафтних дизайнерів Вікторії та Олексія Манойло. Їхній дім зруйнували російські військові, які на початку війни вторглись у село поблизу Бучі. Цим проєктом вони хотіли продемонструвати – український дух неможливо “стерти”.

“Я хотіла показати прах, показати, що українці стоятимуть і відродяться, як Фенікс із попелу”, – каже Вікторія. 

Ландшафтні дизайнери та автори проєкту Вікторія та Олексій Манойло. Фото: The Guardian

Завдяки цьому задуму подружжя ландшафтних дизайнерів планує збирати кошти на благодійність. Напередодні вони створили організацію Yellow and Blue Makes Green, яка спрямована на відновлення громадських парків, садів і природних зон, що були знищені внаслідок війни.

За підтримки Гільдії ландшафтних архітекторів України сад перепрофілюють і відвезуть до іншої країни, аби продовжити збирати кошти на відновлення постраждалих зелених зон.

 

 

Читайте також

Галерея в Гаазі відмовила у проведенні виставки з роботами українських митців

Роботи 10 сучасних українських художників продали на аукціоні, аби закупити БПЛА “Валькірія”

Аби не нашкодити екосистемі: у майбутньому парку Праги газони створять завдяки вівцям