Saatchi Gallery у Лондоні скасувала виставку про Україну, яку хотіли організувати росіяни

/ Арт /

Майбутню подію розкритикувала культурна спільнота через походження організаторів і порушення авторських прав митців. 

Про це повідомляє видання The Art Newspaper.

Виставка під назвою The Ukrainian Way, а також благодійний аукціон мали відбутись протягом 3 – 11 вересня. Утім, лондонська галерея Saatchi Gallery скасувала подію через масове обурення українців. Справа в тому, що показ витворів сучасного мистецтва збирались провести російський банкір і колекціонер Ігор Цуканов у партнерстві з галеристом і артменеджером із рф Маратом Гельманом. 

У пресрелізі йшлось, що партнером виставки робіт ста українських художників виступив Центр сучасного мистецтва М17, що розташований у Києві. Усі доходи обіцяли направити на благодійність, зокрема фондам Art for Victory та Ukrainian Emergency Art Fund.

“Saatchi Gallery не була ні організатором, ні куратором The Ukrainian Way… Ми отримали запевнення від зацікавлених сторін про підтримку цього проєкту. Як тільки стало очевидно, що підтримка з боку цих ключових сторін була припинена, поряд із повідомленнями про побоювання, висловлені художниками в останні дні, галерея негайно ухвалила рішення скасувати десятиденну виставку та відкликати власну підтримку проєкту”, – йдеться у заяві культурної установи.

Також Saatchi Gallery пообіцяла, що працюватиме з Українським інститутом, який просуває українську культуру на міжнародному рівні, щоби “знайти способи продемонструвати роботи художників, підвищити обізнаність про неприйнятну ситуацію в Україні та зібрати кошти на підтримку української культури”.

У свою чергу Український інститут закликав бойкотувати взаємодії з будь-якими організаціями, пов’язаними з росією, адже “важко уявити якусь культурну співпрацю між українцями та росіянами, особливо в українському проєкті”.

У заяві ж директорки М17 Наталії Шпитковської мовиться таке: “На жаль, за обставин некоректної інформаційної презентації проєкту, а також неузгоджених дій та заяв, ЦСМ М17 відмовляється від участи у виставці “The Ukrainian Way””.

Російський колекціонер Ігор Цуканов прокоментував ситуація виданню The Art Newspaper: “Обставини в Україні настільки трагічні, що їхнє відображення у свідомості людей створює такі сюрреалістичні уявлення про справжні наміри. Виставка The Ukrainian Way – найбільше українське артшоу в історії та моя п’ята виставка у Saatchi. Усі вони були блокбастерами. Цього разу я вибрав не того партнера, директорка якого захотіла убити це, — сказав він, маючи на увазі Шпитковську. — Їй вдалося досягнути своєї мети”. Слідом від участі у події відмовився російський галерист Марат Гельман.

До слова, кілька днів тому, побачивши анонси виставки, українські куратори та художники заявили, що вона відбувається без їхньої згоди. Вони засудили подію та назвали її прикладом російського культурного колоніалізму і спробою громадян рф відбілити свою репутацію.

 

 

Читайте також

Киян і гостей столиці запрошують відвідати музейний дворик українських митців

Фонд ALIPH профінансує реставрацію 130-річного вітражу з храму св. Іоана Золотоустого

Українці вимагають скасувати реорганізацію Довженко-Центру – петиція