Румунське місто уп’ятеро збільшило податки для власників занедбаних будинків

Влада румунського міста Бреїла збільшила подадки на 500% для власників будинків, які залишили їх у занедбаному або аварійному стані. 

Як пише The Mayor, таким чином місцева влада хоче спонукати власників зберігати та піклуватися про своє майно.

Бреїла – це містом історичної та архітектурної спадщини, його урбаністика має ознаки неокласичного утопічного дизайну. Місто розташоване поблизу дельти Дунаю та вирізняється унікальним планування, в якому вулиці розходяться концентричними колами.

Історичний центр міста. Фото: з відкритих джерел

Минулого року мерія Бреїли випустила посібник з ремонту фасадів будівель в історичному центрі, який охоплює площу понад 160 гектарів і включає справжні архітектурні перлини, побудовані в кінці 19 – на початку 20 століття. Втім, у місцевої влади не так багато важелів впливу на приватних власників.

2019 року мер міста Віорел Драгомір запровадив закон, згідно з яким, якщо будівля реконструюється, вона звільняється від податків протягом наступних трьох років. Якщо будинок лишають руйнуватися – власникам доведеться заплатити величезний податок, що у п’ять разів більший, ніж зазвичай.

Крім того, закон передбачає конкретні вимоги щодо реконструкції, щоб зберегти історичний характер будівлі.

У 2021 році муніципалітет повідомив про 52 будівлі, які оподатковуються за ставкою 500%, а цього року – 50. Крім того, власники повинні були заплатити штрафи в розмірі до 30 000 лей (близько 6 000 євро).

Фото на головній: Sergey Leonet / Unsplash

 

 

Читайте також:

В Берліні приватних власників зобов’язали встановлювати сонячні панелі на новобудовах

Мармурові скульптури Парфенона можуть повернутися з Британського музею до Афін

«Грайлива, як уява дитини». На околицях Мадрида звели екологічну школу з арками, пробковими стінами та ілюмінаторами