Як пише The Mayor, таким чином місцева влада хоче спонукати власників зберігати та піклуватися про своє майно.
Бреїла – це містом історичної та архітектурної спадщини, його урбаністика має ознаки неокласичного утопічного дизайну. Місто розташоване поблизу дельти Дунаю та вирізняється унікальним планування, в якому вулиці розходяться концентричними колами.
Минулого року мерія Бреїли випустила посібник з ремонту фасадів будівель в історичному центрі, який охоплює площу понад 160 гектарів і включає справжні архітектурні перлини, побудовані в кінці 19 – на початку 20 століття. Втім, у місцевої влади не так багато важелів впливу на приватних власників.
2019 року мер міста Віорел Драгомір запровадив закон, згідно з яким, якщо будівля реконструюється, вона звільняється від податків протягом наступних трьох років. Якщо будинок лишають руйнуватися – власникам доведеться заплатити величезний податок, що у п’ять разів більший, ніж зазвичай.
Крім того, закон передбачає конкретні вимоги щодо реконструкції, щоб зберегти історичний характер будівлі.
У 2021 році муніципалітет повідомив про 52 будівлі, які оподатковуються за ставкою 500%, а цього року – 50. Крім того, власники повинні були заплатити штрафи в розмірі до 30 000 лей (близько 6 000 євро).
Фото на головній: Sergey Leonet / Unsplash
Читайте також:
В Берліні приватних власників зобов’язали встановлювати сонячні панелі на новобудовах
Мармурові скульптури Парфенона можуть повернутися з Британського музею до Афін