Розважальний центр з кінотеатром “Победа” у Бахмуті. Втрачена памʼятка

У колаборації з Агенцією медійного росту "АБО" та в рамках проєкту "Свій дім" публікуємо історії, розказані українцями про будинки, втрачені внаслідок російської агресії. Сьогодні розповідаємо про розважальний центр з кінотеатром "Победа" у Бахмуті.

Російська армія знищила будівлю кінотеатру “Победа” у Бахмуті  із сучасним кінозалом, нічним клубом, кафе, дитячою кімнатою та арткав’ярнею. 

Колаж наданий платформою “Свій дім”

На початку 2000-х років цей заклад викупили нові власники. Він був у занедбаному стані – після Перебудови кінотеатри в Україні переживали не найкращі часи, а згодом взагалі припинився прокат кінострічок. Але “Победе” пощастило – будівлю перетворили на сучасний розважальний центр для людей різного віку.

Колаж наданий платформою “Свій дім”

Пані Вікторію Лещинер запросили на посаду директорки ще на стадії вводу будівлі в експлуатацію. Трансформація старого приміщення відбувалася на її очах. Оновлений заклад відкрили у 2007 році. 

“Я брала участь у проєкті, продумувала стратегії. Не дивлячись на те, що це був бізнес, цілі й задачі якого заробляти, ми робили багато безкоштовних заходів для дітей та молоді. Підтримували міські та волонтерські ініціативи. Кожні вихідні влаштовували свята для дітей. Було багато майстер-класів, де вони малювали, ліпили, танцювали”, – розповідає вона.

Колаж наданий платформою “Свій дім”

Розважальний центр “Победа” влаштовував марафони в підтримку дітей-сиріт й допомагав талановитій молоді. 

Співпрацювали з Анною Боковою, яка створювала цікаві проєкти для молоді. Багато концертів привозила журналістка Гаяне Авакян. До нас приїжджав письменник і музикант Сергій Жадан.

Колаж наданий платформою “Свій дім”

Коли він завітав вперше, ми навіть скасували кіносеанс та зробили безкоштовний виступ”, – пригадує Вікторія.

Колаж наданий платформою “Свій дім”

Востаннє “Победа” працював 23 лютого 2022 року. І хоч у Бахмуті деякий час було спокійно, заклад зачинили, щоб не ризикувати життям співробітників та відвідувачів. 

Колаж наданий платформою “Свій дім”

“Ми евакуювалися й практично нічого не змогли забрати. Та й куди все вивозити? На той момент ніхто не знав, де буде безпечно. 

Колаж наданий платформою “Свій дім”

Я виїхала у середині березня 2022 року. Деякий час була на зв’язку з тими, хто залишився в місті. А згодом інформацію про руйнування дізнавалася з інтернету”, – каже вона.

Колаж наданий платформою “Свій дім”

Про свій будинок у Бахмуті пані Вікторія говорити не хоче, але розуміє, що дива не станеться:

“Поїхати зі свого дому – це важке рішення для кожного українця. Ти стоїш біля будинку й пригадуєш кожну картинку щасливого життя. Тебе тримає кожна річ. Вона наче тебе зв’язала і ти не можеш рушити з міста. Але це все матеріальне, воно не повинно нас тримати. Найцінніше – це життя”.

Колаж наданий платформою “Свій дім”

Кінотеатр “Победа” теж був тією ниточкою, яка зв’язувала людей Бахмутом, тому що вони не будуть жити у місті, де повністю зруйнована інфраструктура. Де немає шкіл, садочків, лікарень і місць відпочинку.  

Колаж наданий платформою “Свій дім”

“Бахмутяни втратили все. Затишне квітуче місто з історичними будівлями перетворилося на попіл. Там більше не пахне трояндами, у вікнах не горить світло, не лунає дитячий сміх. Війна розкидала нас по країні та світу. Ми тримаємося, донатимо й віримо в перемогу. А держава повинна потурбуватися про тих, хто залишився без житла і роботи”, – каже пані Вікторія.

На платформі “Свій дім” можна поділитися власними спогадами про зруйновану оселю або заклад, в якому працювали. Для цього є зручна анкета.
 

Читайте також:

Купʼянська гімназія №7. Втрачена памʼятка

Херсонська багатопрофільна гімназія № 20 імені Бориса Лавреньова. Втрачена памʼятка

Купʼянський краєзнавчий музей. Втрачена памʼятка