Розстріляні дороговкази та зрешечені авто. У Кельні триває виставка про війну в Україні

/ Світ /

У Кельні нині проходить ArtCologne - найстаріша у світі виставка-ярмарок творів мистецтва. На ній чекають на своїх покупців найдорожчі картини, скульптури та інсталяції Йозефа Бойса (Joseph Beuys), Макса Ернста (Max Ernst), Енді Уорхола та багатьох інших іменитих майстрів. 

Однак цьогоріч тут вперше представлені роботи українських художників, пише DW. Зокрема, відвідувачі заходу можуть побачити твір київського митця Микити Кадана. Інсталяція, названа “Труднощі профанації II”, є уламками, зібраними на сході України внаслідок бойових дій протягом 2015-2022 рр.

Побитий уламками і пробитий кулями синій дорожній знак на Лисичанськ, Стаханов, двері розстріляного автомобіля та іржавий каркас пральної машини – все це можуть можуть побачити відвідувачі виставки.

Від того, що викликає жах, не можна відводити очі

Там також представлено роботи художниці Марії Суліменко. Уродженка України мешкає на півдні Німеччини. Тематика малюнків, за її власним визначенням, – це “просто життя та життєві ситуації, з якими ми стикаємося щодня”.

Картини української художниці Марії Суліменко. Фото: Voloshyn Gallery

Герої всіх її картин – ділові люди у костюмах. Їм здається, що все – в їхніх руках, що вони можуть усім керувати. Але як тільки звичний розпорядок порушує хоча б незначна дрібниця, вони стають повністю дезорієнтованими.

Виставка відкрита до 20 листопада.

 

 

Читайте також:

Туга за домом. Виставка українського і нідерландського дизайну Home(Land)

Виставка українських митців в Парижі на International Biennial of Crafts and Creation Revelations

У Буенос-Айресі відкрилася виставка, де можна доторкнутися до грудей на картинах