російський павільйон на Венеційській бієнале можуть передати Україні

/ Події /

У Київраді пропонують розробити механізм, за яким російський павільйон на всесвітній виставці сучасного мистецтва, що проходить в Італії, перейде у власність України.

Відповідна ініціатива надійшла до Мінкульту від депутатки Київради Аліни Михайлової.

За її словами, таке рішення має історичні підстави – споруду звели у 1914 році за кошт українського мецената Богдана Ханенка. Від того часу росія не була зацікавленою у тому, аби павільйон мав належний вигляд.

“Жодна інша культурна російська установа, яка курувала павільйон ані за імперії, ані за совка, ані за федерації не спромоглась забезпечити гідне фінансування павільйону. Просто щоб ви розуміли: туалет для відвідувачів і працівників побудували лише у 2021 році. 105 років працівники і відвідувачі павільйону гуляли його коридорами без елементарної вбиральні”, – стверджує посадовиця.

Такий вигляд має російський павільйон в Італії, зведений за кошт українського мецената. Фото: Felix Hörhager/dpa

Варто зазначити, що ідея зведення павільйону виникла у російського імператора Миколи II після візиту до Італії у 1909 році. Тоді більшість монархів вже мали подібні установи. Оскільки в імперській казні був брак коштів на будівництво споруди, проєкт за власною ініціативою повністю профінансував українець Богдан Ханенко. На зведення будівлі він пожертвував 31 тисячу рублів.

 

 

Читайте також

Бджоли допомагають інспектувати стан навколишнього середовища в Італії

У Львові влаштують благодійний розіграш картин на уламках ракет, якими били по місту

Як створити доступне, якісне та безпечне житло для всіх, хто його потребує – дослідження Cedos