Одну з найбільших сонячних електростанцій України все-таки не поцупили, вона працює – Forbes

/ Події /

Повідомлення про те, що окупанти вивезли обладнання СЕС Tokmak Solar Energy виявилось недостовірним.

Інформацію про її викрадення спростував виданню Forbes співвласник компанії Олександр Рєпкін. За його словами, нині сонячна електростанція на Запоріжчині продовжує працювати, попри значні пошкодження. 

“Не знаю, хто вигадав цей фейк. Ми самі проводили ремонтні робити і знімали пошкоджене обладнання, щоб уникнути пожежі”, – каже він. 

Напередодні ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що війська рф протягом тривалого часу демонтували і вивозили сонячні панелі СЕС Тоkmak Solar Energy. У Запорізькій ОВА спочатку спростували інформацію про пограбунок. Згодом у РДА заявили, що окупанти намагаються “тихо” вивозити майно сонячної електростанції.

У 2019 році сонячна електростанція принесла в Токмацький регіон додаткові 1,2 млрд грн інвестицій. Фото: Укрінформ

За словами Олександра Рєпкіна, Tokmak Solar Energy продовжує постачати електроенергію в українську енергомережу, забезпечуючи місто Токмак, а також Приморський та Приазовський райони Запорізької області.

Варто зазначити, що російська армія зайшла у Токмак 27 лютого. Сонячна електростанція, яка розташована біля міста і колишнього військового аеродрому, деякий час була під активними обстрілами. Унаслідок цього вона втратила близько 20% своєї потужності.

СЕС Tokmak Solar Energy – третя за величиною СЕС в Україні. До початку повномасштабного російського вторгнення її потужність складала 64 МВт, а нині – зменшилась до 40 МВт. 

Перша черга електростанції була введена в експлуатацію у 2018 році. Інвестиції у будівництво СЕС і нової трансформаторної підстанції становили €68 млн. Збитки, яких завдали під час військових дій, попередньо оцінюються у €8 млн.

 

 

Читайте також

“Там є усе”. Розвідка оприлюднила детальну технічну документацію Кримського мосту

Японці створили океанічну турбіну, яка вироблятиме нескінченну зелену енергію

IKEA допомагає створювати центри прийому біженців із України