Росія заслуговує на повну інформаційну та культурну ізоляцію — Мінкульт 

/ Події /

Україна не буде здійснювати культурний діалог з країною-окупанткою та закликає доєднатись країни Європи.

Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко на своєму офіційному телеграм-каналі. 

“Під час війни, до моменту виведення військ, ми наголошуємо на важливості припинення співробітництва з усіма державними російськими інституціями сфери культури та медіа, а також з тими представниками російської федерації за кордоном, хто відверто виступає на підтримку розпочатої путінським режимом війни та хто не вважає за потрібне висловити чітку позицію, замовчуючи війну в Україні”, — йдеться у заяві.

Окрім того, Мінкульт закликає відмовитись від співпраці в будь-яких проєктах з тими, хто, порушуючи українське законодавство, перетинав кордони тимчасово окупованих українських територій — Луганської і Донецької областей та Криму.

“Під час війни неможливе жодне російсько-українське примирення через культуру. За жодних обставин”, – підкреслює Олександр Ткаченко. 

Посадовець додав, що участь українських митців та артистів у спільних проєктах з росіянами під гаслами “Ми – за мир” — є спробою маніпуляції щодо справжніх причин війни в Україні, розв’язаної путінським режимом. Міністерство культури та інформаційної політики України таких заходів не підтримує. 

Водночас Ткаченко поточнює, що не закликає до ізолювання тих представників російської культурної спільноти, що поділяють демократичні цінності, виступають із публічним засудженням війни в Україні та зазначають, що політична відповідальність за агресію в Україні лежить на російській федерації.

Крім того, Мінкульт вимагає від іноземних партнерів:

  1. Припинити будь-яку співпраці з установами, що фінансуються з державного бюджету російської федерації, та заморозити активи російських культурних центрів у країнах Європи.
  2. Призупинити членство російської федерації в ЮНЕСКО, бо ця країна порушує Гаазьку та Женевську конвенції та вчиняє військові злочини в Україні.
  3. Перенести 45-ту сесію Комітету всесвітньої спадщини з Казані до Львова.
  4. Заблокувати всі російські пропагандистські рупори на супутниковій платформі “Eutelsat” та ввести санкції проти російських пропагандистських каналів, які поширюють дезінформацію про війну.
  5. Застосувати дзеркальні персональні економічні та інші обмежувальні заходи до фізичних та юридичних осіб російської федерації на основі санкційного списку, затвердженого Урядом України.
  6. Надавати реальну фінансову підтримку для відновлення культурної спадщини України та допомоги українським медіа.

 

Зображення но головній: Максим Паленко

 

 

Читайте також

Росіяни обікрали й спустошили етнографічний комплекс “Українське село” під Києвом

Понад 50 пам’яток культури постраждали внаслідок російського вторгнення – UNESCO

Музей МоМА у Нью-Йорку присвятив виставку митцям з України