росіяни повністю зруйнували Каховську ГЕС. Під загрозою затоплення опинилися десятки населених пунктів

російські окупанти підірвали Каховську ГЕС, в результаті повністю зруйнована станція та не підлягає відновленню. В десятках населених пунктів та частково в Херсоні проводять евакуацію населення.

Укргідроенерго повідомляє, що росіяни здійснили підрив Каховської ГЕС 6 червня вночі.

“Неконтрольоване зниження рівня водосховища  є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений. Український персонал ЗАЕС моніторить усі показники”, – зазначають в Укргідроенерго.

Рівень води у водосховищі стрімко знижується, через що створюється додаткова загроза для Запорізької АЕС. Охолодження реактора напряму залежить від рівня води у Дніпрі.

“Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений: станом на 8:00 ранку рівень води становить 16,6 метра, і цього достатньо для потреб станції”, – повідомляє Енергоатом.

Наразі за ситуацією на ЗАЕС слідкують присутні там представники МАГАТЕ.

Фото: Центр Еової Каховки на момент 10 ранку, 6 червня 2023

Додатково підрив Каховської ГЕС сворює загрозу екології для Півдня України. У МЗС цю подію називають “найбільшою техногенною катастрофою в Європі за останні 10 років”.

Зокрема через підтоплення в зоопарку “Казкова діброва”, що у Новій Каховці, в небезпеці опинилися тварини. За даними очевидців, деякі з них вже загинули.

Також рятувальники допомагають диким тваринам – в Антонівці допомогли маленькому оленяті.

Зараз в регіонах підтоплення триває евакуація населення з правого берега додатковими потягами до Миколаєва. Під загрозою опинилися близько 16 тис. людей. Евакуація на лівому березі неможлива через окупацію.

Офіс генпрокурора вже повідомив про початок розслідування підриву окупантами Каховської ГЕС та відкриту справу за статею екоцид.

 

 

Читайте також:

ЄС надасть Україні 50 млн євро на зведення тимчасових мостів

росіяни вивезли до Криму експонати заповідника “Камʼяна могила”

Окупанти розграбували музей-заповідник “Херсонес Таврійський” та вивезли візантійське золото