Роботи команди Panoptikum Collections покажуть на ярмарку Collectible-2023 у Брюсселі

/ Дизайн /

Молода українська студія Panoptikum Collections дебютує на одній з найпрестижніших виставок сучасного колекційного дизайну. Роботи Андрія Руденка, Юрія Зименка та Валерія Кузнєцова об'єднають в тематичну експозицію Metamorphoses («Метаморфози») задля участі в ярмарку Collectible у Брюсселі 9-12 березня 2023.

Композиція «Метаморфози», яка розповідає про дитячі спогади та фантазії дизайнерів Андрія Руденка, Валерія Кузнецова, Юрія Зименка, ілюструє їхню трансформацію в емоційні об’єкти. Експозиція розповідає про уявний, проте дружній світ дитини, коли умовно «всі шафи були великими, і місця в них було багато».

 

Шафа Bubbles від Андрія Руденка 

Андрій Руденко

Шафа Bubbles

Художник та дизайнер Андрій Руденко привносить у свої роботи відчуття дива, наповнюючи повсякденні предмети особливим змістом. На виставці він презентує шафу Bubbles, на створення якої Андрія надихнули бульбашки: мильні, які він запускав з донькою, прогулюючись площами європейських міст, та уявні, які трапляються у роботах вуличних художників Лондона та Глазго.

Щоби відійти від утилітарності шафи та наповнити Bubbles емоціями, дизайнер вдається до гри форм і кольорів. Як результат – гра стає засобом самовираження художника та концептуальною мовою предмета.

 

Кавовий столик NUT від Юрія Зименка

Юрій Зименко

Столик NUT

Дизайнер Юрій Зименко спеціалізується як на предметному дизайні, так і на інтер’єрних проєктах. Кавовий столик NUT, що за формою нагадує величезний горіх, був задуманий як експеримент над криволінійними формами. Декоратор поєднав пласку ритміку монохромних шарів MDF із гнутим об’ємом.

«Мені подобається створювати чуттєву атмосферу за допомогою ексклюзивного дизайну, що враховує архітектурні об’єми та підкреслює вібрацію кольору одночасно». 

 

Тумба BUGS від Валерія Кузнєцова

Валерій Кузнєцов

Тумба BUGS

Дизайнер Валерій Кузнєцов впевнений, що вибирати між декором і функцією не потрібно. Автор вважає, що суть криється в балансі. Так, на прикладі тумби BUGS дизайнер зображає, як зовнішній вигляд та орнамент предмета кидає виклик його практичній природі. Автор вбачає у цьому предметі образ комахи, яка насправді може бути мешканцем іншої планети чи галактики.

До речі, малюнок, що імітує візерунок на спині жука, було виконано в техніці пірографія — одній з найдавніших українських технік нанесення зображень на дерево методом випалювання, що говорить про ремісничу суть сучасного предмета.   

  • Ярмарок Collectible відбудеться 9-12 березня 2023 року у Брюсселі. Роботи українських дизайнерів будуть представлені на стенді В11.

 

Panoptikum Collections – це українська студія та майстерня, яку заснували Андрій Руденко та Борис Пилипенко. Вони понад 10 років розділяють пристрасть до ремісництва, традиційних і нових матеріалів, а також витонченої роботи майстрів. Panoptikum Collections – це креативне середовище, де дизайнери та творці досліджують взаємодію несумісних предметів і формують нову спільну гармонію.

Collectible – міжнародний ярмарок колекційного дизайну, який перетворив Брюссель на модну столицю, що переживає бум дизайнерської культури. Створена у 2018 році Клелі Дебео та Лів Вайсберг, виставка стала важливою платформою, де можна продемонструвати експериментальні проєкти XXI століття, створені у поодиноких екземплярах і лімітованих серіях.

 

 

Читайте також

Joyf презентує колекцію вуличних меблів TUbe від Ростислава Сорокового

Проєкт дизайнерки інтер’єру Катерини Чуріної отримав міжнародну премію International Design Awards 2022

“Нові ідеї, що народжують майбутнє”. Презентація конкурсу для дизайнерів й архітекторів U-TOUCH