Рівень забруднень зменшився на 90%: результати акції “Неділя без автомобіля” у Брюсселі

У межах щорічного Європейського тижня мобільності, який триває з 16 по 22 вересня, низка міст на день відмовилась від використання автівок на користь громадському чи екологічному транспорту.

Найбільшою вільною від машин зоною став традиційно Брюссель. Результати не можуть не тішити – завдяки ініціативі “Неділя без автомобіля” у місті на 90% зменшились викиди токсичних монооксиду та діоксиду азоту, пише The Mayor з посиланням на дослідження Брюссельської агенції з охорони навколишнього середовища.

Крім того, у бельгійській столиці значно зменшився рівень шуму. Дослідження проводили на приладах для вимірювання звуку біля доріг і автомагістралей. Зокрема, поблизу E411 в Auderghem та E40 у Woluwe-Saint-Lambert зафіксували зменшення шумів на 90%. Показники менш шумних вулиць у цей день впали на 68%.

Багато міст ЄС використали нагоду Європейського тижня мобільності, щоб відмовитись на день від автомобілів. Фото: Dana Marin / Unsplash

Влада міста каже, що щорічні викиди знижуються з 2019 року приблизно на 10% на рік. 

Варто зазначити, що для зручності у Брюсселі день без автомобіля щороку проводять в неділю. Більшість жителів міста сприймають це позитивно й присвячують день пішим прогулянкам, поїздкам на велосипедах, роликах чи самокатах та беруть участь у заходах, організованих містом.

 

 

Читайте також

Київрада проситиме ВР врегулювати рух портативних видів транспорту з електромотором

У США розробили скло для фасадів, що не завдасть шкоди птахам

Ocean Cleanup показує, як позбувається Великої тихоокеанської сміттєвої плями завдяки новій розробці – відео