Про такі рішення повідомив очільник Міністерства культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко.
“Критичність ситуації, яка склалась навколо Довженко-Центру, демонструє нам декілька моментів: прогалини в комунікаціі можуть привести до кризи; громадянське суспільство активно виступає за збереження спадщини та прозорість діяльності державних інституцій… Багато діалогів на рівні “людина-людина”, про які ми не кричали на публіку, призвели до результатів”, – йдеться в дописі посадовця.
Зокрема, завдяки перемовинам вдалось досягнути таких домовленостей:
- Реорганізацію Довженко-Центру в такий спосіб, який відбувається нині, зупинять.
- Фонд і музей залишать у тому статусі, в якому вони є зараз – як цілісний майновий комплекс.
- Призначать прозорий конкурс на директора Довженко–Центру.
- Зверуться до Держаудиту щодо проведення повноцінного аудиту установи.
- Розпочнуть процес надання статусу “Національний” Довженко-Центру де-юре (не лише в назві, а по суті), що має убезпечити використання його майна не за призначенням.
- Вирішать питання реорганізації державного підприємства в державну організацію, що дозволить Довженко-Центру працювати за профілем як музей та архів.
- Створять міжвідомчу робочу групу для експертної оцінки музейних цінностей Довженко-Центру.
“Міністерства наразі обмежені стосовно прийняття рішень щодо Довженко-Центру, але там, де ми зможемо діяти в межах і рамках закону – ми діємо. Деталі по цих рішеннях чекаємо найближчим часом від Держкіно”, – підсумував Ткаченко.
Нагадаємо, напередодні Довженко-Центр оголосив про рейдерське захоплення та звинуватив Держкіно у призначенні на посаду свого “антикризового гауляйтера”.
За даними YouControl, новопризначена очільниця установи Юлія Каждан керує кінологічним центром. Також активісти виявили, що жінка надає послуги з гіпнозу.
Читайте по темі
Держкіно “ліквідовує” Довженко-Центр – найбільший кіноархів України
Петиція про скасування реорганізації Довженко-Центру набрала 25 тисяч підписів
Стрічку Параджанова “Тіні забутих предків” повернуть на великі екрани