Рейдерське захоплення, “антикризовий кінолог” і масове обурення. Що відбувається довкола Довженко-Центру

/ Події /

Довженко-Центр оголосив про рейдерське захоплення та звинуватив Держкіно у призначенні на посаду свого "антикризового гауляйтера".

“Колектив Довженко-Центру не згоден з діями Держкіно, не визнає процедуру призначення нового керівника та чинитиме спротив наказам і діям, що несуть загрозу цілісності інституції, колекції і команди”, – йдеться в заяві установи.

Напередодні Держкіно відсторонило від виконання обов’язків в.о. генерального директора ДП “Національний центр Олександра Довженка” Олену Гончарук та призначило тимчасовим керівником Юлію Каждан. Це пояснили результатами проведеного аудиту, які продемонстрували негативний фінансовий стан установи.

“На сьогодні Центр фактично не працює (виробництво кількох десятків фільмокопій є меншим ніж 0,01% від виробничих потужностей), статутну діяльність не виконує”, – йдеться в заяві Держкіно.

Утім, такі заяви колектив Довженко-Центру називає безпідставними та маніпулятивними. 

За даними YouControl, новопризначена очільниця установи Юлія Каждан керує кінологічним центром. З цього приводу соцмережі заповнили каламбури, оскільки кінознавство і кінологія походять від подібних за звучанням грецьких слів — кінео (рух) та кіон (собака), втім не мають нічого спільного у своїй діяльності.

 

 

Читайте також

Держкіно “ліквідовує” Довженко-Центр – найбільший кіноархів України

Петиція про скасування реорганізації Довженко-Центру набрала 25 тисяч підписів

Стрічку Параджанова “Тіні забутих предків” повернуть на великі екрани