Рада ООН засудила страту трьох осіб, які виступили проти мегапроєкту NEOM в Саудівській Аравії

Група незалежних експертів Ради ООН з прав людини оприлюднила заяву, в якій засудила заплановані страти трьох людей, які виступили проти мегапроєкту NEOM у Саудівській Аравії.

“Сьогодні експерти ООН висловили занепокоєння щодо неминучої загрози страти трьох членів племені Хувейтат у Саудівській Аравії та закликали владу зупинити процес”, — йдеться у заяві.

Занепокоєння стосується трьох членів племені Хувейтат – Шадлі аль-Хувейті, Ібрагіма аль-Хувейті та Атаулли аль-Хувейті, яких 2 жовтня 2022 року засудив до смертної кари Спеціалізований кримінальний суд Саудівської Аравії.

Правозахисна організація ALQST повідомила, що ще трьох чоловіків засудили після примусового виселення з земель, де заплановане будівництво NEOM. Експерти ООН зазначають, що такі дії з боку влади Саудівської Аравії суперечать міжнародному праву.

“Згідно з міжнародним правом, держави, які ще не скасували смертну кару, можуть призначати її лише за “найтяжчі злочини”, пов’язані з умисним вбивством. Ми не вважаємо, що дії, про які йдеться, відповідають цьому порогу”, – зазначили експерти.

Вони відзначили, що всім шістьом особам висунули звинувачення згідно з “надто розпливчастим саудівським законом 2017 року про боротьбу зі злочинами тероризму та його фінансуванням”.

Частини проєкту плануються на землях, які традиційно належали племені Хувейтат, і його реалізація передбачає примусове виселення мешканців регіону. Експерти наголошують, що такий підхід заборонений міжнародним правом на достатнє житло.

Мегапроєкт NEOM включає 170-кілометровий вертикальне місто-хмарочос The Line, розроблений архітектурними студіями Adjaye Associates, Morphosis, Studio Fuksas і Coop Himmelb(l)au. Гірськолижний курорт, спроєктований Zaha Hadid Architects, UNStudio, Aedas, LAVA, Mecanoo та Bureau Proberts, також є частиною проєкту.

Разом із закликом до уряду Саудівської Аравії припинити страти, експерти також попросили компанії, які працюють над проєктом, переконатися, що вони не пов’язані з серйозними порушеннями прав людини.

 

 

Читайте також:

Зимові Азійські ігри відбудуться в серці пустелі Саудівської Аравії – в місті, якого ще не існує

«Екологічний і моральний злочин». Урбаніст розкритикував проєкт вертикального міста The LINE в Саудівській Аравії

“Нове диво світу”. Концепт вертикального міста без авт THE LINE в Саудівській Аравії