“Псевдоісторизм і шароварщина”. У Дубно навпроти міськради зрізали дерева для реконструкції площі

У Дубно, що на Рівненщині, міська влада заради реконструкції площі зрізала майже всі дерева. Урбаністи висловлюють протест.

“Ви любите життя? Тоді вам пощастило, бо, от, у дубенчан міський голова хоче забрати саму можливість такої роскоші. На рендері — проєкт реконструкції площі біля Дубенської міськради. Раніше тут була велика зелена зона з ялинками, які днями вирубали”, – йдеться в повідомленні урбаністів.

Візуалізація проєкту реконструкції площі в Дубно

Громадські активісти висловили незадоволення, ані концепцією майбутньої реконструкції площі, ані фактом знищення зелених насаджень. За їхніми словами, відсутність тіні на площі не дасть змогу висидіть на лавках навіть півгодини.

Такий вигляд мало озеленення території до вирубки. Фото: Націонал-Урбанізм

“Шароварщина. В Україні ще досі існують люди, які не розуміють, що вишиванка на тротуарі – це несмак? Досі існують люди, які не розуміють що це неповага до національного символу? Як виявилось да. І в Дубні такі люди очолюють місто”, – кажуть активісти.

Фото: телеграм-канал “Типове Дубно”

Фото: телеграм-канал “Типове Дубно”

Активісти наголошують, що є такі інструменти, як архітектурні конкурси, громадські обговорення, публічні консультації та опитування містян. І обговорювати проєкти потрібно до їхньої реалізації, а не в процесі або після.

 

 

Читайте також:

На Оболоні вночі невідомі вирізали 60 дерев, ймовірно для облаштування паркінгу – активісти

росіяни масово вирубують ліси на окупованих територіях України – WSJ

В Оболонському районі Києва у власника землі, де будують “Пуща Residence”, хочуть відсудити землю